سفر نوروزی!

کالاورد نویسنده : کالاورد   1397/11/28  -   لینک منبع

سفر نوروزی!


با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی، اکثر ما برای گشت‌وگذارهایمان برنامه‌ریزی می‌کنیم و گاهاً هر ساله به محل همیشگی خود برای مسافرت و تفریح می‌رویم. ساحل شمال، شهر مورد علاقه، باغ خانوادگی یا محلی که بچه‌ها عاشق آن باشند، از گزینه‌های انتخابی برای مسافرت‌های نوروزی هر ساله ما است و اکثر ما، درآمد خود را برای مسافرت به محل‌هایی خرج می‌کنیم که مایه آسایش و آرامش ما باشد همچنین در سالهای اخیر مسافرت نوروزی تا حدودی جایگزین رسم قدیمی‌تر دید و بازدید نوروزی شده‌است که از دلایل این جایگزینی می‌توان به تحول سبک زندگی و کاهش حوصله برای دید و بازدید، ارتقای فرهنگ گردشگری و تسهیلات بهتر سفر در سالهای اخیر و افزایش هزینه تدارکات عید دیدنی را نام برد.

مگه میشه با یک کوله جمع‌وجور به مسافرت رفت؟
 کاملا درست است! قرار است چند روزی که سفر می روید از قید و بندهای زندگی روزمره رها شوید؛ صبحانه را به جای ناهار بخورید؛ ناهار را یادتان برود و دست آخر هم شب با خوردن کمی تنقلات، سر و ته ماجرا را هم بیاورید. از آن طرف دوست دارید مثل همیشه اتوزده از در بیرون نروید و یا اصلا طوری لباس بپوشید که دوست دارید!  [مسافرت] رنگ و وارنگ... همه لباس‌ها و شال‌ها و شلوارهایی را که اتو نمی‌خواهند بردارید و بروید. اما بالاخره باید همان‌ها را هم فراموش نکنید؛ برای اینکه راحت‌تر بار سفر ببندید و چیزی فراموش نکنید، تمام لوازم مورد نیازتان را یادداشت کنید.
اما این وسایل برای نگهداری به یک جا نیاز دارند و کوله پشتی وسایل و لوازم سفر، به ما کمک می‎کند تا از سفر خود لذت بیشتری ببریم و در عین حال نیازها را بر طرف کنیم؛ وجود کوله پشتی به معنای نظم بخشیدن و نگهداری صحیح از وسایل است و همچنین کوله پشتی حمل وسایل را نیز آسانتر می‎کند.

فهرست کنید
اول از همه باید بدانید چه چیزهایی برای سفر نیاز دارید؛ مسلما لوازم سفر برای هرنوع سفری تفاوت دارد، پس بنابراین بسته به نوع سفر، وسایل را فهرست کنید تا با این کار دیگر ذهن‌تان درگیر نخواهد نشود و موردی را هم از قلم نیفتد.
 
لوازم شخصی
«هرچه سبک تر سفر کنید، راحت تر هستید» این شعار را فراموش نکنید؛ اما این وسایل هم جزو وسایل لازم شماست و همراه بردن لوازم شخصی آرایشی-بهداشتی چه برای خانم‌ها و چه آقایان، ضروری است پس بنابراین سعی کنید حتما این لوازم را همراه داشته باشید.
 
وسایل خوشگذرانی
مگر می‌شود بدون موسیقی دلخواه، چک کردن موبایل و احتمالاً قرار دورهمی خوش گذراند؟ بنابراین باید این وسایل را همراه ببرید: گوشی، شارژر موبایل، شارژر تبلت، هندزفری، کابل رابط، کتاب‌هایتان برای لحظه هایی که شاید بخواهید سری به ادبیات بزنید و نگاهی به کتاب‌ها بیندازید و همچنین توپ و بدمینتون و...
 
پاور بانک

شارژ شدن گوشی هوشمند گاهی دردسر آفرین نیز هست و در سفر به علت نبودن پریز برق می‎توان از پاور بانک استفاده کرد و دیگر نگران خاموش شدن ناگهانی گوشی نبود. پاور بانک یک منبع ذخيره سازی انرژی است که می‌توان آن را به راحتی جابجا کرد درحالی که روی پاور بانک يک درگاه ورودی برای شارژ آن و یک یا چند درگاه خروجی برای اتصال به دستگاه‎ها‎ی مختلف و شارژ کردن قرار گرفته است.
 
کوله پشتی مسافرتی
کوله پشتی های سفری با پیشرفت فناوری، به خواصی مانند ضد آب بودن، عدم فشار به اعضای بدن و قرار گرفتن کامل بر روی قسمت پشتی بدن و وزن فوق سبک با حجم‌های مختلف باعث می شوند مسافرت را در مسافت‌های طولانی، بدون خستگی یا بدن درد به پایان رساند.

کیف مدارک
حتما در سفر نیاز به مدارک دارید و برای اینکه نگران گم شدن مدارک نباشید، کیف کوچکی را انتخاب کرده و همه مدارک اعم از کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه، کارت سوخت، بیمه خودرو، عابرکارت، پاسپورت و... را داخل آن قرار دهید و بهتر است در زمان بیرون رفتن مدارک را داخل گاوصندوق هتل بگذارید.

کمک های اولیه
حتی اگر آدم خیلی آرامی هم باشید بازهم احتمال اینکه خدایی ناکرده زخمی شوید، وجود دارد پس بنابراین به قدر نیاز و نه بیشتر، جعبه کمک های اولیه شامل چسب زخم، پنبه، بتادین، الکل سفید، باند کشی، گاز استریل، داروی سرماخوردگی، ضد اسهال و تهوع، شربت سینه، شربت درمان دل درد کودکان و یک بسته قرص حشره کش و دستگاه آن را همراه ببرید.