سلام دوست من وقت بخیر

شرکت لیان دکاموند (کالاورد) از سال 1381 در زمینه پخش و توزیع کالای آی تی فعالیت خود را آغاز نمود و بطور مستمر آن را گسترش داد، تا حدی که توانست در فروش انواع محصولات دیگر هم فعالیت کند. این شرکت از ابتدای فعالیت خود تاکنون انواع محصولات خود را در سرتاسر کشور به صورت عمده و خرده‌فروشی به روش‌های تلفنی، اینترنتی و فروشگاهی توزیع می‌ کند، کالاورد بستری است که فروشندگان بتوانند اجناس خود رامستقیما بفروش برسانند.

کالاورد به چه معناست؟
کالاورد مرکب از دو کلمه «کالا» + «آورد» جمله‌ای که با مختصرنویسی تبدیل به نام جدیدی در زمینه فروش اینترنتی شده است و به معنی فرد یا مکانی است که انواع و اقسام کالاها را داشته و سفارش‌ها را ارسال می‌کند.
برداشت دیگری که از اسم کالاورد برمی‌آید و منطبق با سیاست‌های این فروشگاه، تمرکز بر لجستیک، ارسال سریع‌تر و بهتر است.
لوگو کالاورد نمادی از دونده‌ای است که نشان دهنده تمرکز این شرکت بر ارسال سریع و خدمات حرفه‌ای است.
رنگ لوگوی کالاورد به این دلیل نارنجی انتخاب شده است که نارنجی نیز یک رنگ ترکیبی است که نشان دهنده شور و شوق، ماجراجویی، شادی، دوستی، خلاقیت، ارتباطات، قدرت، موفقیت و شجاعت است.
کالاورد به دنبال این است تا محصولات با گستردگی بیشتر، سرعت بالاتر و همچنین به صورت حرفه‌ای و اختصاصی‌تر به دست مشتریان برسد.

اهداف شرکت:
هدف اصلی فروشگاه اینترنتی کالاورد در ابتدا نوعی گذر از خریدوفروش سنتی به سوی روش مدرن با جذابیت‌ها و امکانات بیشتر برای خریداران و دسترسی آن‌ها به محصولات باکیفیت و قیمت مناسب و سراسر کشور بود. کالاورد همیشه به دنبال خدمات نوین در بستر اینترنت بوده است. این خدمات این بار از طریق مارکت پلیس مهیا شده است.
مارکت پلیس بستری است که فروشندگان مختلف در آن کالاهای خود را معرفی و تبلیغ کرده و با قیمت‌گذاری روی آن‌ها با رقابت با هم صنف خود می‌پردازند؛ اما جدا از بحث رقابتی، مکانی است تا اصناف مختلف بهتر بتوانند محصولات خود را بدون هیچ‌گونه زحمتی و هزینه اضافه تبلیغاتی، معرفی کنند و بفروش برسانند.

هدف اولیه کالاورد در گام نخست کمک به فروشندگان است تا آن‌ها بتوانند علاوه بر فروش بالا و دستیابی به مشتریان جدیدتر، هزینه‌های عملیاتی خود را کاهش دهند. طراحی سایت و تبلیغ سایت برای هر کسب‌وکاری بسیار هزینه‌بر است که مارکت پلیس کالاورد تمامی هزینه‌های این خدمات را برعهده گرفته و از این رو فروشندگان فقط با ثبت نام و معرفی محصول خود می‌توانند به مشتریان آنلاین بیشتری دسترسی داشته باشند. در نظر داشته باشید که محیط مارکت پلیس کالاورد رقابتی است؛ یعنی برای یک کالا چندین فروشنده وجود دارند که مشتری، برندی با قیمت پایین و امتیاز مناسب را انتخاب می‌کنند.

در گام دوم، کمک به خریداران است تا آن‌ها بتوانند بدون بررسی سایت‌های متعدد و فقط از طریق یک وب سایت به فروشندگان متعدد و آن هم به صورت مستقیم دسترسی داشته باشند. به این صورت هم کالای اورجینال خواهند داشت و هم اینکه در وقت و هزینه آن‌ها صرفه جویی خواهد شد.
در گام سوم هدف ترویج فرهنگ خریدوفروش آنلاین است. فرهنگ خرید سنتی رو به افول بوده و مردم به ویژه نسل جدید از اینترنت برای خرید استفاده می‌کنند. کسب‌وکار و فردی برنده است که از این فضا به بهترین شکل ممکن استفاده کند. هدف خدمت مارکت پلیس کالاورد این است که به فروشندگان برای ورود راحت و سریع به این بستر کمک کند.

این نکته را در نظر داشته باشید که خدمات کالاورد فقط شامل بستری برای معرفی است و هیچ‌گونه دخل و تصرفی در انتخاب کالا و دیگر موارد مربوط به آن ندارد. هر مشکلی که از نظر معیوب یا ناقص کالا پیش بیاید، مربوط به فروشنده بوده که خود او باید در سریع‌ترین زمان ممکن به برطرف کردن آن اقدام نماید. البته مسئله مهم اینکه تمامی کالاها از طرف سایت کالاورد ارسال خواهد شد. برای همین است که چند روز بعد از خرید طول خواهد کشید تا به دست مشتری برسد.
 
ارزش‌های شرکت:
• احترام به مشتریان
• خدمات آسان و سریع به مشتریان
• عرضه کالا و محصولات به روز و با قیمت مناسب
• ترویج فرهنگ خریدوفروش آنلاین

در حالت کلی خدمات و قابلیت های کالاورد در موارد زیر خلاصه می شود:
ایجاد بستری برای فروشندگان به‌منظور معرفی کالا و محصولات و قیمت‌گذاری روی آن‌ها
ایجاد بستری برای فروشندگان به‌منظور رقابت با یکدیگر
ایجاد بستری برای فروشندگان به‌منظور داشتن پنلی برای فعالیت اینترنتی
ایجاد بستری برای خریداران به‌منظور مشاهده کالاهایی از برندها و فروشگاه‌های مختلف
ایجاد بستری برای خریداران به‌منظور مقایسه قیمت آنلاین