سلام دوست من وقت بخیر

 برای هر کاربردی چه تبلتی را خریداری کنیم؟

برای هر کاربردی چه تبلتی را خریداری کنیم؟

>


یکی از تقسیم های اصلی در تبلت بر اساس کاربردشان است. در حقیقت باید گفت که تمامی دستگاه های دیجیتالی بر اساس کاربردشان هم تقسیم می شوند که بیشتر از هر نوع دیگری اهمیت دارد. به هر حال شما تبلتی را برای هدف و استفاده خاصی تهیه می کنید، پس باید بدانید که برای کاربرد در آن هدف، دستگاه چه ویژگی های سخت افزاری و ظاهری باید داشته باشد. مسلما قابلیت های یک تبلت گیمینگ با نوع کاربری عمومی بسیار متفاوت خواهد بود.

در این مقال قصد داریم تا تقسیم بندی تبلت را بر اساس نوع کاربریشان برای شما بنویسیم. به عبارتی، بدانید که برای هر کاربردی به طور دقیق به دنبال چه ویژگی در تبلت خود باشید.
 

تقسیم بندی تبلت بر اساس نوع کاربری

 
 

تبلت برای دیدن فیلم


برخی تبلت را فقط برای دیدن انواع فیلم خریداری می کنند؛ پس باید به دنبال مدلی باشند که فیلم ها را با کیفیت بالا چه در تصویر و چه در صدا نمایش دهد. از این رو باید به دنبال ویژگی سخت افزاری و ظاهری زیر باشد:

- اولین مورد اندازه صفحه نمایش تبلت است. لذت فیلم به تصویرش است؛ اینکه هرچه اندازه تصویر بزرگ تر باشد، حس و تجربه بهتری به بینندگان می دهد. البته که باید گفت به هیچ وجه اندازه تبلت به تلویزیون و حداقل لپ تاپ نمی رسد؛ اما بهتر است که حداقل تبلت خریداری شده دارای اندازه 7 اینچ باشد. کمتر از آن هم خوب است؛ اما سعی کنید تا به دنبال صفحه نسبتا بزرگتری باشید.

- هرچه صفحه نمایش از به روزترین پنل ها پشتیبانی کند، کیفیت تصویر نمایش داده شده خیلی بیشتر خواهد بود.

- هرچه وزن تبلت سبک تر باشد، بهتر است. البته این ویژگی برای همه تبلت ها بهتر است که رعایت شود؛ اما چون در هنگام تماشای فیلم لازم است تا آن را در دست بگیرید، برای همین سنگین بودن آن بیشتر باعث احساس خستگی در دستتان خواهد شد.

- مهم ترین ویژگی داشتن سیستم صوتی حرفه ای است. سیستم صوتی یک تبلت برای دیدن فیلم بهتر است که بدون نویز، فراگیر و با حالت سینمایی باشد. هرچه اسپیکر آن باکیفیت تر باشد، تجربه بهتری از دیدن و شنیدن ویدئو خواهید داشت.
 

تبلت برای خواندن کتاب


تبلت برای خواندن کتاب و پی دی اف جزو معمولی ترین ها خواهد بود. در حقیقت چنین تبلتی نیاز به ویژگی سخت افزاری بالایی نخواهد داشت. فقط مهم ظرفیت آن است که گنجایش کافی و مناسبی برای ذخیره انواع کتاب الکترونیکی را داشته باشد. در هنگام خرید تبلت برای هدف فقط خواندن کتاب، بهتر است که نکات زیر را در نظر بگیرید:
اندازه نباید خیلی کوچک باشد؛ برای اینکه مشکل خواندن خواهید داشت.

- نیاز به مشخصات سخت افزاری در سی پی یو و رم نیست؛ اما نیاز است که حتما صفحه آن ویژگی بالایی داشته باشد. در حقیقت نور مناسبی داشته تا چشم کاربر در خواندن و دنبال خطوط به مشکل برنخورد. همچنین بهتر است که از تکنولوژی پنل حرفه ای برای تنظیم نور بهره بگیرد.
 

تبلت برای بازی


خرید تبلت بازی خیلی مهم است؛ برای اینکه باید ویژگی سخت افزاری بیشتری نسبت به بقیه داشته باشد. حتی اگر شما قصد خرید کامپیوتر و لپ تاپ گیمینگ هم داشته باشید، باید به مشخصات سخت افزاری بیشتر از همه توجه کنید.

- تبلت مخصوص گیمینگ باید ویژگی سخت افزاری بالایی داشته باشد؛ به ویژه اینکه اگر قصد اجرای بازی های سنگین را داشته باشید.

- وزن تبلت خیلی مهم است. در حالت کلی برای هر هدفی بهتر است که به دنبال تبلتی با اندازه 7 اینچ باشید و وزن کمتر از نیم کیلوگرم باشید.

- تبلت بازی باید امکان اتصال به انواع دستگاه های جانبی را داشته باشد.پس به دنبال نمونه ای با پورت لازم و مورد نیاز باشید.

- تبلت باید دارای آخرین نسخه اندروید باشد. بسیاری از بازی های جدید فقط در نسخه های جدید قابل اجرا هستند. پس اگر تبلت نسخه آخر را ندارد، باید حداقل قابلیت به روزرسانی سیستم عامل را داشته باشد.
 

تبلت برای کاربری های عمومی و درسی


دیگر نوع کاربری که بیشتر از همه این روزها استفاده می شود، برای فعالیت های عمومی و درسی است. در چنین تبلت هایی چونکه برنامه های سنگینی اجرا نمی شود، نیاز به داشتن سخت افزار بالایی نیست؛ اما داشتن دو ویژگی خیلی مهم است. یکی داشتن باتری با طول عمر بالا و آن هم برای اینکه در طول روز زیاد می شود. حداقل باید بتواند تا ده ساعت به طور مداوم و بدون مشکلی روشن بماند. همچنین قابلیت ارتقا حافظه هم داشته باشد تا کاربر به مشکلی از نظر نصب نرم افزارهای مختلفی برنخورد. همچنین نیاز است که دوربین آن حداقل کیفیت لازم را بر عکسبرداری داشته باشید. به هر حال گاهی نیاز است که از سندی عکس گرفته شود.

این ها چهار مورد از مهم ترین کاربری های تبلت هستند. اینکه چقدر کیفیت داشته باشد، به هدف استفاده شما بستگی دارد. اگر هنوز نمی دانید که باید از تبلت برای چه منظوری استفاده کنید، بهتر است که مدلی با ویژگی بالایی را خریداری کنید.


 

پیام ها و نظرات