سلام دوست من وقت بخیر

راهنمای خرید و انتخاب کیف لپ تاپ

راهنمای خرید و انتخاب کیف لپ تاپ

>


بعضی لوازم جانبی لپ تاپ هستند که اگر اهمیتشان از این دستگاه بیشتر نباشد، کمتر هم نیست. کیف لپ تاپ را باید یکی از همین لوازم به حساب آورد؛ به ویژه اینکه به دلایلی از جمله داشتن جلسات و غیره مجبور به حمل دستگاه خود به مکان‌های مختلف هستید. مسلماً برای خرید کیف لپ تاپ باید به همان اندازه خرید خود دستگاه دقت داشته باشید و نکات مهمی را رعایت کنید. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص همین نکات یا به عبارتی دیگر در خصوص راهنمای خرید کیف لپ تاپ بنویسیم.
 

نکات خرید کیف لپ تاپ

 
 

چرا باید خرید به کیف لپ تاپ توجه کنید؟یک لپ تاپ بین 1.4 تا 3 کیلوگرم وزن دارد. اگر بخواهید این را با خود حمل کنید، تنها راهش این است که شبیه به حالت کتاب، آن را کنار دستتان قرار دهید. در ظاهر وزن کمی دارد؛ اما همین وزن در مدت زمان طولانی می‌تواند احساس سنگینی را در دست شما بیشتر کند؛ اما چه کسی لپ تاپ را مثل کتاب با خود حمل می‌کند؟ اول از همه بحث امنیت است. لپ تاپ در کیف امنیت خیلی بیشتری نسبت به حالت عادی دارد. دوم اینکه در هنگام حمل هر لحظه امکان اصابت شی یا چیزی به بدنه دستگاه وجود دارد. اصابتی که ممکن است که باعث ترک خوردگی یا حتی شکستگی دستگاه شود. از طرفی با قرار دادن لپ تاپ در کیف، چه به صورت سامسونتی و چه به صورت کوله پشتی، حمل آن خیلی راحت‌تر و سریع‌تر خواهد و آن احساس خستگی دیگر وجود نخواهد داشت.

 
راهنمای خرید کیف لپ تاپ

نکته دیگر اینکه کیف‌های لپ تاپی فضای بیشتری برای قرار دادن بقیه وسایل هم دارند. به هر حال شما شاید قصد صفحه کلید، ماوس، موس پد، سند و غیره را داشته باشید. خیلی راحت می‌توانید همه این‌ها را با هم در یک کیف جای دهید.

پس به چند دلیل شما باید به دنبال خرید کیف لپ تاپ باشید:

1- افزایش امنیت برای دزدیده شدن و در برابر ضربات

2- حمل بهتر و سریع‌تر

3- امکان حمل دستگاه‌های جانبی دیگر

اما مهم‌ترین دلیل همان افزایش امنیت و حمل سریع‌تر و بهتر است که بیشتر در نوع کوله پشتی می‌توان در آن مشاهده کرد.
 

انواع کیف لپ تاپ


در حالت کلی به دو نوع کوله پشتی و سامسونتی تقسیم می‌شوند. دو موردی که در کشور بیشتر از همه استفاده می‌شوند.

نوع سامسونتی دارای یک دسته و همچنین یک بند برای قرار گرفتن روی شانه است. اینکه چگونه حمل کنید، به سلیقه و راحتی شما بستگی دارد. کارمندان یا افراد شاغل مانند حسابدارها، مدیران واحدهای مختلف، معلم‌ها و غیره از این نوع کیف استفاده می‌کنند. مهم‌ترین مزیت این کیف‌ها، حجیم نبودشان است. به این صورت که اگر در کنار لپ تاپ چند ابزار کوچک دیگر هم قرار دهید، مشکلی در ظاهر به وجود نخواهد آورد؛ اما یک عیبی دارند. اگر لپ تاپ یا وسایل قرار گرفته وزن بالایی داشته باشند، باعث سنگینی روی دست شده و در دراز مدت می‌تواند باعث اذیت خریدار شود.

نوع کوله پشتی بیشتر از همه محبوبیت دارد. البته بیشتر دانشجویان و دانش آموزان طرفدار این نوع کیف هستند. برای آن‌هایی که دوست ندارند تا کیف را در دست خود بگیرند یا امکانش را ندارند، این مدل پیشنهاد می‌شود. حتی مدیران و دیگر کارمندان شرکت هم می‌توانند از آن استفاده کنند. کیف کوله پشتی لپ تاپی دارای استایل ها و حالت‌های مختلفی است که هر نوع فردی می‌تواند از آن استفاده است. از آنجا که نوع آن به صورت کوله پشتی، برای آن‌هایی که قصد حمل لپ تاپ و پیاده روی طولانی را دارند، خرید این مدل پیشنهاد می‌شود.

نوع دیگری که وجود دارد و البته کمتر هم در کشور ما استفاده می‌شود، نوع چمدانی چرخ‌دار است. این مدل در بعضی کشورهای خاص وجود دارد. نوع چمدانی چرخدار با دسته است که اندازه کوچکی داشته و به راحتی لپ تاپ در آن جا میگیرد. این مدل‌ها ظرفیت بیشتری داشته و حمل راحت‌تری هم دارند.
 

ظرفیت و اندازه کیف لپ تاپ


کیف لپ تاپ فقط برای قرار دادن خود دستگاه استفاده نمی‌شود. کیف‌ها داری بخش‌های مختلفی به منظور جایگیری لوازم جانبی دیگر از جمله صفحه کلید، موس، کاغذ، خودکار و غیره هستند. قبل از خرید در نظر بگیرید که چه وسایلی همراه با لپ تاپ خود حمل می‌کنید. این وسایل برای هرکسی ممکن است که متفاوت باشد. اگر وسایل ریز و زیادی وجود دارد، پس باید به دنبال کیفی با بخش‌های مختلف و زیادی باشید؛ در غیر این صورت بهتر است که ساده‌ترین را خریداری کنید. هرچند توصیه می‌شود که کیف خریداری‌شده حداقل چند ظرفیت خالی برای قرار دادن بعضی وسایل خاص داشته باشد. فقط یک نکته خیلی مهم را باید در نظر بگیرید. به هیچ وجه کیفتان با وسایل زیاد سنگین نکنید.

مسئله بعدی اندازه است. حتماً باید کیف با اندازه صفحه لپ تاپ همخوانی داشته باشد. اگر کیفتان برای لپ تاپ 17 اینچ و دستگاهتان 15 اینچ باشد، باعث لق خوردن آن داخل محفظه کیف شده و از این رو احتمال دیدگی آن زیاد خواهد بود. برعکس هم باشد که اصلاً دستگاه به داخل کیف نخواهد رفت.
 

ظاهر، وزن و جنس ساخت کیف لپ تاپ


انتخاب ظاهر کیف مسئله کاملاً سلیقه‌ای و شخصی است؛ اما مهم است که چند نکته را در هنگام خرید در نظر بگیرید:

1- اگر قرار است که با کیف به جلسات رسمی بروید، پس به دنبال کیفی با ظاهر فشن نباشید. در این موقع هرچه ظاهر ساده‌تر باشد، خیلی بهتر خواهد بود.

 

2- اگر شما بیشتر در شب با کیف خود در خیابان هستید، بهتر است که ظاهر شما حداقل دارای روکشی باشد تا مشخص کند که فردی از خیابان قصد عبور دارد؛ در حقیقت چیزی شبیه به همان شب‌تابی بودن.

مسئله بعدی وزن خود کیف است. کیف‌های با پارچه‌های مخصوص خودشان دارای وزنی بوده که می‌توانند حتی وزن خود کیف را افزایش دهند. حالا این را کنار وزن لپ تاپ و دیگر وسایل بگذارید. در هنگام خرید حتماً اول از همه وزن خود را حساب کنید. خرید کیف‌های سنگین وزن در آینده شما را اذیت کرده و حتی می‌تواند باعث ایجاد مشکلات فیزیکی روی بدن شما شود.

مسئله بعدی جنس پارچه یا مواد به کار گرفته در ساخت کیف است. اول از همه کیف شما باید دارای خاصیت ضد آب بودن را داشته باشد؛ به ویژه اینکه اگر قصد حمل آن را در محیط روباز داشته و هوا هم بارانی باشد. ویژگی بعدی مستحکم بودن کیف است. کیف لپ تاپ باید داری ضربه‌گیر در محفظه اصلی خود باشد. ضربه‌گیری که بتواند کیف را مستحکم در برابر هرگونه ضربه را نگه دارد. بعد جنس مواد به کار رفته به صورتی باشد که اول از همه قابل تمیز کردن (نه الزاماً شست‌وشو) بوده و اینکه ظاهر آن در برابر شرایط آب‌وهوایی مختلف دچار آسیب و ترک نشود.

در ظاهر داخلی باید یک مسئله دیگر را هم در نظر بگیرید؛ برای هر وسیله‌ای به صورت جداگانه فضایی اختصاص داده شود. این فضا باید به دو دلیل باشد: اول از همه از به هم ریختگی داخل کیف جلوگیری می‌کند. دوم اینکه در صورت داشتن فضای داخلی، باعث می‌شود تا آن‌ها هم در برابر ضربات محافظت شوند. فقط اینکه حتماً باید ضربه‌گیر داشته باشند. فقط بزرگی این فضا نباید به صورتی باشد که باعث لق خوردن آن‌ها در داخل کیف شود.
 

استفاده و حمل راحت کیف لپ تاپ


مورد آخر که باید در هنگام خرید کیف لپ تاپ به آن توجه کنید، استفاده و حمل راحت آن است. بعضی کیف‌ها چنان دارای جیب و حالت‌های تودرتو هستند که کاربر بیشتر برای استفاده سردرگم می‌کنند. بعضی هم دارای دسته یا بندهایی هستند که کاربری‌شان را سخت‌تر کرده است. قبل از هر چیزی کیف را یک‌بار دستتان بگیرید. اگر سامسونتی است، آیا دسته‌اش به راحتی در دست جای می‌گیرد و اگر از نوع کوله پشتی است، آیا بندهای کوله قابل تنظیم راحت بوده که بتوان آن را روی شانه گذاشت یا نه. بعد اینکه آیا چیدمان فضاهای داخلی به صورتی است که بتوان به راحتی به آن‌ها دسترسی داشت. تمامی فضاها حتی کوچک‌ترینشان هم باید به بدون هیچ مشکلی در دسترس باشند.

مهم‌ترین عواملی که باید در خرید کیف لپ تاپ در نظر بگیرید، همان راحتی استفاده، کیفیت و جنس آن است. کیف در حقیقت همان پوششی است که لپ تاپ شما را در برابر عوامل ناخواسته محافظت می‌کند.
 
مطالب مرتبط:

نکات راهنمای خرید لپ تاپ که باید بدانید
با لپ تاپ ایسوس و سری های پرطرفدار آن بیشتر آشنا شوید
بررسی 0 تا 100 لپ‌تاپ های لنوو
انواع باتری لپ تاپ را بشناسید

پیام ها و نظرات