سلام دوست من وقت بخیر

نکات و راهنمای خرید کیف اداری

نکات و راهنمای خرید کیف اداری


چه ویژگی‌هایی در خرید یک کیف اداری برای شما اهمیت دارد؟ جنس؟ ظاهر؟ استحکام؟ بخش‌های داخلی؟ حالا اگر یکی از این موارد بیشتر از همه برای شما مهم باشد، می‌دانید که هرکدام چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟ این سؤالی است که قصد داریم تا در ادامه به آن پاسخ دهیم.
 

موارد مهم در خرید کیف اداری

 


تیپ شخصیتی


تیپ شخصیتی اولین مسئله‌ای است که باید هنگام خرید کیف اداری به آن دقت کرد. مسلماً نوع کیفی که کارمند یا یک کاسب با خود می‌برد با نوعی که مدیر یک شرکت دارد، باید متفاوت باشد. البته که هر دو باید به دنبال یک کیف اداری رسمی باشند؛ اما در ظاهر تفاوت‌هایی وجود خواهد داشت. یک کارمند یا یک شخص با شغل آزاد شاید بتواند کیف اداری با حالت اسپرت با خود حمل کند؛ اما یک مدیرعامل شرکت، باید در انتخاب خود دقت بیشتری داشته باشد. حالت اسپرت و آن هم در سرکار و برای شرکت در جلسات خیلی جلوه خوبی ندارد. پس اول از همه به محل استفاده خود دقت کنید تا بدانید که کدام نوع باید خریداری شود.
 

فضای داخلی


نکته دیگر در خرید کیف اداری در خصوص وسایل حملتان است. باید قبل از خرید به این سؤال پاسخ دهید که چه چیزهایی درون کیف قرار می‌گیرد؟ فقط کاغذ و خودکار؟ لپ تاپ و موس؟ موبایل؟ دفتر؟ برای هرکدام از این‌ها شما فضای خاصی نیاز دارید. البته که فقط تعیین وسیله نیست. اندازه آن‌ها هم مهم خواهد بود. کاغذهای شما A4 است یا A5؟ لپ تاپ چند اینچ است؟ دفتر چه اندازه‌ای دارد؟ اگر قرار است که وسایل زیادی درون کیف قرار دهید، پس باید به دنبال نمونه‌ای باشید که در داخل خود فضاهای لازم را داشته باشد. داشتن یک فضای کمتر یا نامتناسب بودن آن با اندازه وسایل، شما را به دردسر خواهد انداخت. کیف اداری را برای زیبایی نمی‌خرید، بلکه برای جایدهی وسایل همراهتان است. پس از قبل به این نکته توجه داشته باشید. به طور کامل تمامی فضاهای داخل را مورد بررسی قرار دهید.

چند نکته را باید در فضای داخلی در نظر بگیرید:

- همه بخش‌ها بهتر است که تفکیک شده باشند؛ یعنی مکان لپ تاپ، خودکار، کاغذ و غیره را بتوان در همان اول تشخیص داد.

- بخش مکان لپ تاپ بهتر است که کاملاً دارای محافظ باشد.

- تداخلی در جایدهی بخش‌ها وجود نداشته باشد. به عبارتی دیگر اگر قصد بیرون آوردن خودکاری را دارید، نیاز به خارج کردن دفتر یا موارد دیگر نباشد.
 

اندازه و وزن کیف


اول از همه باید بگوییم که اندازه کیف ارتباطی با اندازه فضای داخلی ندارد؛ یعنی اینکه شاید کیف از دور اندازه کوچکی داشته باشد؛ اما داخل آن فضای خوبی برای جایدهی وسایل دارد. به اصطلاح به این کیف جمع وجور می‌گوییم. حالا از نقطه نظر بعدی اگر بخواهیم که اندازه کیف را بررسی کنیم، برای افرادی که باید کیف را همیشه جابه‌جا کنند و با خود از این اداره به آن اداره و از این جلسه به آن جلسه ببرند، اندازه بزرگ اذیت کننده خواهد بود. در حالت کلی هرچه کیف جمع و جورتر و کوچک‌تر باشد، بهتر است. فقط به شرط اینکه در میزان فضای داخلی تأثیرگذار نباشد.

مسئله بعدی وزن کیف است. وزن کیف را می‌توان به دو زمان تقسیم کرد: زمان خالی بودن و زمان پر بودن.

مسلماً هرچه کیف وزنش سبک‌تر باشد، بهتر است. برای اینکه قرار است تا در داخل خود کیف، تعداد وسایل دیگری هم قرار بگیرد. وزن بیشتر از همه‌زمانی مهم است که شما قصد حمل لپ تاپ یا دفتر سنگین را داشته باشید. در این موقع اگر خود کیف هم وزن بالایی داشته باشد، مشکل بیشتر خواهد شد.

به جنس کیف دقت کنید. اگر قصد خرید کیف اداری چرم دارید، باید به این نکته دقت داشته باشید که وزن چرم بیشتر از بقیه است.

اگر خود کیف وزن نسبتاً بالایی داشت، باید دستگیره‌ها یا بندهای آن به صورتی باشند که حملش را راحت‌تر کند.
 

کیفیت کیف


نکته خیلی مهم اینکه کیف خریداری شده باکیفیت باشد. یک کیف اداری شاید ظاهرش خیلی عالی و زیبا باشد؛ اما اصلاً کیفیت خوبی ندارد. منظور از کیفیت یعنی اینکه در برابر شرایط آب‌وهوایی مختلف به ویژه سرما ترک برندارد؛ بند آن استحکام لازم را برای نگهداری داشته باشد؛ دوخت محکمی داشته و بعد از مدتی پاره نشود. کیفیت بعضی از کیف‌ها را می‌توان در همان نگاه اول متوجه شد؛ اما اگر قصد خرید اینترنتی کیف اداری را دارید، بهترین راه بررسی نظرات کاربران یا نوع جنس به کار رفته در آن است.

حتی کیف‌هایی با بهترین کیفیت هم دارای اصولی برای نگهداری هستند. اولین اصل، وزن تحملی آن‌هاست. اگر بیش از حد کیف را سنگین کنید، احتمال آسیب یا پارگی آن وجود خواهد داشت. کیفیت را هیچگاه فدای ظاهر نکنید. بعضی کیف‌های اداری فقط ظاهر دارند؛ اما بعد از مدتی خراب می‌شوند.

به نحوه اتصال بخش‌های مختلف توجه کنید. هیچگاه کیفی که اتصالات بخش‌های آن با چسب است، خریداری نکنید. حتی اگر بهترین چسب هم باشد، بعد از مدتی و به دلیل سنگین بودن وسایل داخل، باز خواهد شد. بخش‌های مختلف باید به هم دوخته شوند. البته به کیفیت دوخت هم خیلی مهم است که توجه کنید. به قفل و زیپ دقت کنید. چندبار باز و بسته کنید تا بتوانید کیفیت آن را از نزدیک متوجه شوید.

عوامل دیگری هم هستند که باید در هنگام خرید کیف اداری در نظر گرفت؛ اما آنچنان اهمیت بالایی مانند موارد بالا را ندارند:

- بالا بودن قیمت کیف به معنای بهتر بودن کیفیت نیست. بعضی از کیف‌ها فقط پول برندشان را می‌گیرند.

- چرم بودن یا نبودن سلیقه‌ای است. مسلماً کیف چرم اصل کیفیت بهتر و صدالبته قیمت بالاتری هم دارد. این دیگر انتخاب شماست.

- برند مسئله‌ای است که برای برخی مهم است. اگر در خصوص کیفیت کیف اداری مطمئن نیستید، بهترین راه خرید از کیف برند و از نمایندگی اصلی است.

کیف اداری وسیله‌ای است که هویت و برندینگ شما را هم نشان می‌دهد. پس باید در انتخاب آن خیلی دقت کنید. نه خیلی سخت بگیرید و نه خیلی آسان؛ اما هیچگاه کیفیت کیف را فدای ظاهر آن نکنید.
 
 

پیام ها و نظرات