سلام دوست من وقت بخیر

چگونه تلویزیون اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

چگونه تلویزیون اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم؟

>


ما در روزهای سختی زندگی می‌کنیم. البته منظور ما اقتصادی نیست؛ صحبت در این خصوص جای خود را دارد. بلکه صحبت از تصرف بازار توسط کالاهای تقبلی و بدون کیفیت است که خود را به جای اورجینال جا می زنند. کالاهایی که در نگاه اول واقعاً تشخیص اصل یا کپی بودنشان بسیار سخت است. یکی از همین کالاها تلویزیون و دیگر لوازم صوتی و تصویری است. دستگاهی که هر نوع مدلی از آن در بازار وجود دارد و دستگاهی هم نیست که بتوان گفت افراد خرید کمتری آن ترغیب دارند؛ برعکس خرید نمونه‌های ال سی دی و تخت بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

در خرید نمونه‌های قدیمی بحث آن‌چنان زیادی وجود ندارد؛ اما نمونه‌های با تکنولوژی‌های جدید، بیشتر از قبل مورد تهدید نمونه‌های تقلبی قرار گرفته‌اند. یکی از دلایل هم سود بالای فروش آن‌ها است. خرید دستگاه‌های دیجیتالی مانند تلویزیون بالا بوده و برای کلاهبرداران و سودجویان به صرفه است که با قطعات فیک و فقط چسباندن لوگو، آن را با نام اصل به فروش برسانند.

برای همین تشخیص اصل یا فیک بودن تلویزیون واقعاً یک دغدغه برای خریداران تبدیل شده است. اینکه چگونه تشخیص دهند؟ باید گفت که برعکس چیزی که بیشتر افراد فکر می‌کنند، خرید کالای اورجینال اصلاً دغدغه نیست. فقط مهم این است که شما چگونه و از تکنیکی برای خرید استفاده کنید.
 

تکنیک‌های تشخیص تلویزیون اصل از تقلبی


خرید از نمایندگی

واقعاً اگر خرید تلویزیون اصل برای شما یک دغدغه است، چرا به سراغ نمایندگی‌ها نمی‌روید؟ گرون می‌دهند؟ جنس اصل نمی‌دهند؟ ضمانتشان معتبر نیست؟ این‌ها تفکرات غلطی است که در چند سال گذشته به وجود آمده است. تفکراتی که برخی فروشندگان کالاهای تقلبی برای افزایش فروش خود به آن دامن زده‌اند؛ اما باید گفت که در نمایندگی به هیچ وجه کالای تقلبی و خراب عرضه نمی‌شود. تمامی کالاها با ضمانت‌نامه عرضه شده و حتی از طرف نمایندگی برای نصب و تست به آدرس شما هم می‌آیند.

ضمانت‌نامه معتبر

تلویزیون اصل دارای ضمانت‌نامه است. البته باید گفت که بعضی تلویزیون‌هایی که در بعضی مناطق کشور بدون گارانتی فروخته می‌شود، اصل هستند، فقط ضمانت‌نامه‌ای همراهشان نیست. کالای تقلبی که اصلاً هیچ ضمانت‌نامه‌ای ندارد یا اگر هم داشته باشد، غیر از گارانتی اصلی و متفرقه است. برگ ضمانت‌های متفرقه نشان می‌دهد که دستگاه به هیچ وجه اورجینال نیست. تلویزیون‌های برند سامسونگ با ضمانت‌نامه سام سرویس، ال جی و جی پلاس با گلدیران، پارس با برند خود پارس، ایکسویژن و تی سی ال با مادیران عرضه می‌شوند.
 
به سریال دستگاه دقت کنید

روی تمامی دستگاه‌ها لیبلی چسبانده شده که شامل نام، شماره سریال و دیگر اطلاعات مربوطه به آن مدل بوده که شناسنامه شناخته می‌شود. درج این اطلاعات از طرف شرکت اصلی بر اساس فرمول خاصی انجام می‌شود. فرمولی که مخفی نبوده و شناخته شده است و شما خیلی راحت با وارد کردن حداقل شماره سریال در سایت می‌توانید از اصالت آن‌ها مطمئن شوید. بهتر است که یک بار شماره سریال را در سایت اصلی سامسونگ جست‌وجو کرده تا شکل آن را با شکل نشان داده شده در سایت مطابقت دهید. در خصوص لیبل ها و چگونگی خواندن آن‌ها در مقاله‌های بعدی به طور کامل توضیح خواهیم داد.

به کیفیت دستگاه نگاه کنید

دستگاه‌های تقلبی دارای کیفیت بسیار متفاوتی با اصلی هستند. از جنس به کار رفته در ساخت گرفته تا نوع ظاهر و چگونگی کیفیت صفحه و لبه‌ها که هر کدام دارای مشکلاتی هستند. مسئله دوم جعبه و لیبل است. برندهای اصلی از طراحی بسیار خاصی در جعبه و درج لوگو استفاده می‌کنند که به هیچ وجه قابل کپی از طرف دیگران نیست. در گذشته بیشتر شرکت‌ها لیبلی روی جعبه می‌چسبانند؛ اما امروزه حک می‌کنند.

دنبال اختلاف قیمت نباشید

این فکر را نکنید که قیمت جنس تقلبی با اصلی اختلاف فاحشی دارد. این روزها سودجویان برای مخفی کردن حیله خود، کالای تقلبی را با قیمت مشابه با نمونه‌های اصلی در بازار عرضه می‌کنند. در واقع دیگر به دنبال تفاوت قیمت بودن، تضمینی بر اصل یا فیک بودن آن‌ها ندارد.

فروشنده آن را مخفی نکرده باشد

فروشندگان هیچ‌گاه کالای تقلبی را در جلوی دید قرار نمی‌دهند، بلکه آن را در انباری مخفی می‌کنند. عرضه کالای تقلبی و قاچاق جرم بوده و از این رو سودجویان سعی می‌کنند تا با مخفی کردن آن‌ها، جلوی بسته شدن فروشگاه خود را بگیرند. البته آن‌ها برای مشتریان همیشه بهانه‌های مختلفی از جمله نداشتن فضای مناسب برای انبار را دارند. به هر حال توصیه می‌شود که هیچگاه از چنین فروشگاه‌هایی خرید نکنید.
 
 

پیام ها و نظرات