سلام دوست من وقت بخیر

هوآوی تا آخر سال برنامه های جایگزین اپلیکیشن های گوگل را خواهد ساخت

هوآوی تا آخر سال برنامه های جایگزین اپلیکیشن های گوگل را خواهد ساخت

>ممنوعیت شرکت هوآوی در خصوص استفاده از اپلیکیشن­های پیش­فرض گوگل روی استراتژِی و حرکت پیش روی تاثیرگذار بوده است؛ اما این تاثیرگذاری باعث ضعف شرکت نشده است. البته اگر بخواهیم که دقیق­تر بیان کنیم، می­توان گفت که تا به حال هیچ نشانی از ضعف مشاهده نشده است.

در یکی از جدیدترین گزارش های روزنامه اقتصادی تایمز نوشته شده است که هوآوی همکاری نزدیک و قوی با توسعه­دهندگان و برنامه­نویسان هندی در این زمینه داشته است. این همکاری به منظور ساخت برنامه موبایل برای جایگزین کردن اپلیکیشن­های گوگل خواهد بود. این دستورالعمل جایگزینی باعث شده تا دستگاه­های جدید هوآوی و آنر از نصب برنامه­های پیش­فرض موجود در تمامی گوشی­ها مانند گوگل، مپ و غیره ممنوع شود.

مدیرعامل هوآوی اعلام کرده است که:« ما HMS خود را داریم و درصدد این هستیم تا اکوسیستم موبایل مخصوصی را ایجاد کنیم. بیشتر اپلیکیشن­های کلیدی مانند مسیریابی، پرداخت، بازی و پیام­رسان­ها اختصاصی در گوشی­های جدید تا آخر دسامبر آماده خواهد بود.»

اکوسیستم اپلیکشن گوگل بسیار گسترده است و از این رو هوآوی به دنبال ساخت جایگزینی برای دستگاه­های جدید خود است. بازی­های گوگل پلی، جیمیل، یوتیوب و غیره از نمونه برنامه­هایی هستند که هوآوی درصدد ساخت جایگزینی بعد از این ممنوعیت برای آن­ها خواهد بود.

در همین راستا چارلز پنگ مدیرعامل هوآوی و آنر هند اعلام کرده است: «ما به دنبال ایجاد مدل کسب­وکار با توسعه دهندگان، محتوانویسان و عرضه­کنندگان خدمات هستیم. ما با این کار ارزشی را برای آن ها به وجود خواهیم آورد.»

به همین دلیل، هوآوی باید یک اکوسیستم اپلیکیشن جایگزین به منظور برآورده کردن نیازهای مشتریان اسمارت فون خود ایجاد کند. برند آنر که توسط هوآوی پشتیبانی می­شود، در حال مذاکره و صحبت با 150 توسعه­دهنده برتر اپلیکیشن در هند است تا از آن­ها برای ساخت این اپلیکیشن­ها کمک بگیرد. در یک یادداشت مشابه، پنگ تایید کرد که نسل بعدی اسمارت فون آنر واقعا با سرویس­های گوگل همراه و سازگار خواهد بود.

همچنین آنر محصولاتی را در دسته­های جدید در هند مانند تلویزیون، دستگاه های صوتی هوشمند و گجت های  IOT ارائه خواهد کرد. با این روند، آنر امیدوار است تا 2020 بتواند 10% سهام بازار هند را به تسخیر خود در بیاورد. در همین حال هم هوآوی به دنبال عرضه محصولات مصرفی جدید مانند ساعت هوشمند در بازار است.
 

پیام ها و نظرات