سلام دوست من وقت بخیر

چگونه مشکل شارژ نشدن لپ تاپ با سیستم عامل ویندوز 10 را حل کنیم؟

چگونه مشکل شارژ نشدن لپ تاپ با سیستم عامل ویندوز 10 را حل کنیم؟

>پشتیبانی از ویندوز 7 به طور رسمی پایان یافت و بعد از آن هرکسی که ویندوز 7 دارد، برای دریافت ویژگی های به روز، باید سیستم عامل خود را به 10 ارتقا دهد. تا اینجای کار خیلی خوب است. ویندوز شما به روز شده و بسیاری از مشکلات به ویژه امنیتی قبلی در ویندوز 7 وجود نخواهد بود؛ اما ممکن است که با این به روزرسانی به یک مشکلی بربخورید و آن شارژ نشدن دستگاه است. در واقع شما لپ تاپ خود را به برق وصل می کنید؛ اما عملیات شارژ انجام نمی شود. در صورتی هم که می دانید هیچ مشکل سخت افزاری وجود ندارد.

خوشبختانه این مشکلی عمومی نبوده و کاربران کمتری با آن مواجه شده اند. از همه مهم تر و عالی تر اینکه این مشکل به راحتی برطرف می شود. در حال حاضر، شرکت اصلی اقدامی برای برطرف شدن این مساله انجام نداده است و امید می رود که به زودی شرکت اصلی اقدامی انجام دهد. فعلا یکی از متخصصان روشی برای حل این مشکل پیدا و آن ها را منتشر کرده است. ما هم روش او را برای شما در این مقاله قرار داده ایم.
 

به برق وصل است؛ اما شارژ نمی شود


اگر لپ تاپ شما با توجه به اینکه به برق وصل بوده؛ اما شارژ نمی شود، بهتر است که روش زیر برای برای برطرف کردن عیب آن انجام دهید:
  1. با استفاده از نوار جست وجو یا راست کلیک روی دکمه Start، Device Manager را باز کنید.
  2. روی گزینه باتری کلیک کرده تا باز شود. سپس دو مورد (آیتم) را مشاهده خواهید کرد: AC Adapter و Microsoft ACPI.
 

 
3. روی هر کدام راست کلیک کرده و گزینه Uninstall device  را انتخاب کنید. شما می توانید درایور لپ تاپ خود را از حالت نصب خارج کنید؛ اما نگران نباشید. برای اینکه بعد از ریستارت دوباره به صورت خودکار نصب خواهد شد.
4. لپ تاپ خود را خاموش کنید.
5. کابل برق را از لپ تاپ جدا کنید.
6. اگر باتری لپ تاپ قابل جدا شدن بود، آن را جدا کنید. اگر هم این قابلیت وجود نداشت، بهتر است که پنل زیر را باز کرده و باتری را از آن جدا کنید.
7. باتری را بازدوباره سرجای خود قرار داده و دستگاه به برق وصل کرده و آن را روشن کنید.
8. شما در این حالت باید آیکن باتری را در بخش پایین سمت راست و در حال شارژ مشاهده کنید.
 

البته مراحل بالا برای لپ تاپ لنوو انجام شده است. با توجه به کارخانه سازنده مراحل ممکن است که تفاوت هایی داشته باشد؛ اما در حالت کلی یکسان است.

منبع: cnet

مطالب و اخبار مرتبط:
امروز روز آخر پشتیبانی از ویندوز 7 خواهد بود
گوگل حداقل تا اواسط 2021 از کروم در ویندوز 7 پشتیبانی خواهد کرد
 

پیام ها و نظرات