سلام دوست من وقت بخیر

ویژگی جدید گوگل ترنسلیت برای کاربران اندروید در دسترس قرار گرفت

ویژگی جدید گوگل ترنسلیت برای کاربران اندروید در دسترس قرار گرفت

>


گوگل در ماه ژانویه از ویژگی رونوشت جدیدی در گوگل ترنسلیت خود رونمایی کرد. حالا این شرکت قصد دارد تا این ویژگی را برای کاربران اندروید در دسترس قرار دهد. این ویژگی جدید کاربران را قادر می‌سازد تا کلمات را به صورت صدا ضبط کرده و آن‌ها را به متنی با زبان دیگر در گوشی هوشمند ترجمه کنند. این فرآیند به صورت آنلاین و بدون هیچگونه تأخیری اتفاق می‌افتد. انگار که شما متنی را می‌نویسید و در همان لحظه ترجمه شده آن را تحویل می‌گیرید. بر اساس اعلامیه شرکت، این ویژگی در دسترس تمامی کاربران اندروید تا یکشنبه هفته بعد قرار خواهد گرفت. در حال حاضر، این ویژگی از زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، هندی، روسی، پرتغالی، تایلندی و اسپانیایی پشتیبانی می‌کند. در واقع با این ویژگی کاربران می‌توانند صداهای ضبط شده به این زبان‌ها را دریافت و آن را به دیگر زبان موجود و تعریف شده در گوگل ترنسلیت تبدیل کنند.

این ویژگی می‌تواند در کنفرانس‌ها، کلاس‌های درس و دیگر رویدادهای زنده استفاده شود؛ در واقع، کنفرانس‌هایی که زبان گوینده با زبان افراد شرکت کننده متفاوت است. یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد این برنامه، داشتن تصحیح خودکار کلمات است که می‌تواند کلمات غلط ضبط شده اصلاح کند. برای استفاده از این ویژگی، برنامه Translation گوشی خود را باز کنید. البته باید آخرین نسخه آن را پلی استور دانلود کرده باشید. سپس آیکون Transcribe لمس (کلیک) کرده و سپس زبان هدف خود را از فهرست کشویی انتخاب کنید. همچنین با استفاده از آیکون mic می‌توانید عملیات Transcription را متوقف یا بازدوباره اجرا کنید. علاوه بر این، می‌توانید با استفاده از منوی تنظیمات، اندازه متن را تغییر داده یا رنگ تم را به مشکی کنید.

شرکت در یک پست رسمی نوشته است که: «ما همچنین درصدد گسترش عملیات ترجمه در موقعیت‌های بیشتری هستیم. در حال حاضر، این ویژگی می‌تواند در محیط‌های آرام به درستی کار کند که فقط یک نفر صحبت کننده وجود داشته باشد.»

منبع: gadgetsnow

اخبار مرتبط:

گوگل به تازگی 10 هزار عکس جدید از زیباترین مناظر در Google Earth View منتشر کرد

پیام ها و نظرات