سلام دوست من وقت بخیر

چگونه صفحه درباره ما را بنویسیم

چگونه صفحه درباره ما را بنویسیم

>


صفحه «درباره ما» درست است که باید در خصوص درباره شرکت نوشته شود؛ اما نه اینکه از اول تا آخر فقط صحبت از شرکت و توانمندی‌ها و غیره باشد. قرار نیست که در این صفحه فقط از «من» نوشته شود، بلکه قرار است تا شما بهتر شناخته شوید. بین این دو بسیار فرق است. در مورد اول فقط تاریخچه شرکت نوشته می‌شود؛ اما در مورد دوم شما به خوانندگان خود می‌گویید که چرا باید از شما محصولات یا خدمات مورد نیاز خود را خریداری کنند. شما باید در این صفحه به کاربران خود بگویید که برند شما در حل مشکلات چه کمکی به آن‌ها می‌کند.

صفحه «درباره ما» برای فروشگاه‌های اینترنتی بیشتر اهمیت دارد. دلیل خیلی واضح است. پایه فعالیت در فروشگاه‌ها، اعتمادسازی است. جدا از فعالیت‌هایی که هر فروشنده باید برای جلب اعتماد چه در طراحی سایت و چه در ارسال کالا انجام دهد، رعایت بعضی اصول مانند توجه به صفحه درباره ما هم اهمیت زیادی دارد.

دلیل اهمیت و چگونگی نوشتن این صفحه برای دارندگان سایت خیلی مهم است. مسئله‌ای که ما قرار است به آن‌ها پاسخ دهیم. سه موضوع زیر در این مقاله مورد بحث قرار خواهند گرفت:

1- نقشی که صفحه «درباره ما» در تصویر برند دارد
2- چه مواردی باید در این صفحه نوشته و چه موارد دیگری نوشته نشود
3- تعدادی از مثال‌هایی که باعث تخریب این صفحه می‌شوند
 

صفحه «درباره ما» چیست؟


صفحه «درباره ما» بینشی از برند شما به مشتریانتان می‌دهد. این بینش شامل:

1- چگونگی شروع به کار برند شما
2- عوامل متمایزکننده برند و محصولات و خدمات عرضه‌شده‌تان
3- ارزش برند شما
4- دلیل خرید مشتریان از برند شما

برای شروع بهتر است که نگاهی به یک صفحه درباره ما یکی از شرکت ها بیاندازید. شرکتی که فقط در دو پاراگراف خود را معرفی کرده است. دقت داشته باشید که شما باید با کمترین کاراکتر، بیشترین تأثیر را روی اعتمادسازی کاربران داشته باشید. این روزها بهترین کار، استفاده از تکنیک داستان سرایی است. معرفی خود از طریق بیان داستان، نوع سرمایه‌گذاری مشتریان روی برند شما را تغییر می‌دهد. در واقع به جای آنکه آن‌ها یک بار از طریق مالی از شما خرید کنند، احساس آن‌ها برانگیخته شده و این می‌تواند بهترین و طولانی‌ترین سرمایه‌گذاری ممکن باشد.

 
صفحه درباره ما
 

چرا نیاز به صفحه «درباره ما» دارید؟


اگر فکر می‌کنید که رابطه بین برند شما و مشتریانتان از طریق محصولات و تبلیغات است، باید گفت که سخت در اشتباهید. اجازه بدهید که کمی از فضای نت خارج شویم. شما قصد خرید وسیله‌ای مانند مبل برای خانه خود دارید. فرض هم بر این می‌گیریم که در منطقه سکونت شما سه فروشگاه مبلمان وجود دارد. محصولات آن‌ها بررسی می‌کنید و حتی با فروشندگان آنجا هم صحبت خواهید کرد؛ اما چه زمانی خرید خود را انجام دهید؟ وقتی که از فروشنده مطمئن شوید. این مسئله ناخودآگاهی است که خودتان متوجه نیستید؛ اما اثبات شده است. سعی می‌کنید تا بررسی قدمت فروشگاه، خدمات و بررسی محصولات عرضه کننده، نسبت به آن فروشگاه مطمئن شوید. به عبارتی دیگر به دنبال اطلاعاتی در خصوص آن فروشگاه هستید تا بدانید که آن‌ها چه کسانی هستند. این متناسب با همان صفحه «درباره ما» شرکت است.

با اینکه دلیل این مسئله را به صورت ناخودآگاه می‌دانیم؛ اما باز هم برخی اهمیت این صفحه را نادیده می‌گیرند. به احتمال زیاد، این افراد دلیل اصلی و فنی را نمی‌دانند.

محبوب کاربران جدید است

به طور میانگین صفحه درباره ما بیشتر از بقیه صفحات سایت بازدید دارد. مسئله‌ای که خیلی از افراد به ویژه مالکان سایت‌ها به آن توجه ندارند. باید گفت که کاربران این روزها کنجکاوتر شده‌اند. کنجکاوی که برای محصولات یا خدمات نیست، بلکه برای خرید محصولات است. آن‌ها به دنبال این هستند تا برند فروشنده را بیشتر بشناسند. اینکه آن‌ها چه کسانی هستند؟ مسلماً شرکتی که بیشتر روی معرفی خود کار می‌کند، اهمیت زیادی به دیگر خدمات و محصولات خود می‌دهد.

نشان می‌دهد که شما واحد هستید

مسلم روشی که شما شرکتتان را تأسیس و مدیریت کنید با دیگران متفاوت است؛ اما باید این تفاوت نشان داده شود. تا وقتی چیزی گفته نشود، چگونه می‌خواهید که تفاوت را نشان دهید؟ بهترین راه از طریق همین صفحه است. اینکه با نوشتن متنی نشان خواهید داد که شما واحد هستید. واحدی که می‌تواند متمایز هم باشد. می‌توان مشابه با همان حرفی دانست که فروشندگان مغازه‌ها خود را تنها نماینده این برند معرفی می‌کنند.

باعث تقویت تصویر برند شما می‌شود

بهترین راه برای تائید اینکه چه کسی هستید، تکمیل نوشتن این صفحه است. کاربران به هر طریقی شما را خواهند شناخت؛ اما تا وقتی ندانند که چه کسی هستید و چه اقداماتی و خدماتی عرضه می‌کنید، این شناخت کامل نخواهد شد. این صفحه باعث می‌شود تا شناخت کاربران از برند شما کامل‌تر شود. یک نگاهی به صفحه درباره ما یک شرکت فروش قهوه بیندازید. به غیر از متن توانسته با قرار دادن عکس از کارمندان خود که همه لباس‌هایی متناسب با رنگ قهوه پوشیده اند، شناخت برند خود را کامل‌تر کند. یکی از مزیت‌های این صفحه در این است که فقط صحبت نیست، بلکه می‌توان با عکس و فیلم بهتر خود را بشناسید. به کار بردن انواع قالب محتوایی می‌تواند برند شما تقویت بهتری کند.

 
صفحه درباره ما
 

چگونه صفحه درباره ما را بنویسیم؟


صفحه «درباره ما» می‌تواند شامل هر چیز مهمی در خصوص برند شما باشد. هر چیزی که شما احساس می‌کنید که نوشتن وبیان آن اهمیت دارد؛ اما مسئله این است که دست شما برای نوشتن هر چیزی باز نیست. نوشتن و ساخت صفحه درباره ما، دارای اصول و قواعدی است که باید رعایت شود. چرا؟ برای اینکه بتواند حداقل بتوان به سه مزیت بالا دسترسی پیدا کرد. ابتدا به نکات نوشتن صفحه درباره ما خواهیم پرداخت و سپس به سراغ بقیه موارد خواهیم رفت.

یک ارزش یا گزاره منحصر به فردی را بنویسید

اینکه یک فروشگاه هستید و با چندین دوست آن را راه‌اندازی کرده‌اید تا در این بازار بتوانید به مشتریان زیادی دسترسی داشته باشید، اصلاً هیچ اطلاعاتی به کاربران سایت شما نخواهد داد. باید بنویسید که اصلاً هدف شما از راه‌اندازی این سایت چه چیزی بوده است. چه خدماتی عرضه می‌کند و چرا این خدمات با بقیه متفاوت است. از همه مهم‌تر چرا فقط شما این خدمات را دارید؟ چه اهمیت و مزیتی خدمات شما دارد که بقیه ندارند؟ منحصر به فرد یعنی ویژگی که فقط در برند شما وجود ندارد؛ نه بقیه.

چهره شرکت خود را نشان بدهید

همه چیز که متن نیست. همه چیز که بیان کننده خدمات و محصولات نیست. مشتری این صفحه را نمی‌خواند که با تمامی ویژگی‌های محصولات شما آشنا شود، بلکه او به دنبال شناخت بهتر از برند و فروشگاه است. اصلاً صاحبان این فروشگاه چه کسانی هستند؟ جدا از اینکه شما در مورد قبلی هدف ایجاد سایت خود را نوشتید، باید در اینجا مشخص کنید که چه افرادی در موفقیت سایت شما نقش داشته‌اند. از مکان‌های مختلف شرکت، افراد فعال و غیره تصویر بگذارید. به عبارتی دیگر چهره شرکت خود را نشان دهید. این صفحه بهترین مکان برای این است که حقیقی بودن خود را ثابت کنید؛ مانند نمونه بالا.

داستان برند خود را بنویسید

داستان هر برندی خاص است. پشت هر برندی داستان موفقیت و شکست‌های زیادی وجود دارد. آن‌ها را به کاربران خود بگویید. اجازه بدهید تا متوجه شوند که شما برای رسیدن به این جایگاه چه اقداماتی انجام داده‌اید. چه اشتباهاتی کرده‌اید. در داستان نویسی برند سخت نگیرید؛ اما بهتر است که به چند سؤال پاسخ دهید:

1- اینکه چه اتفاقی افتاد که چنین ایده‌ای به ذهنتان خطور کرد؟
2- چگونه اولین محصول خودتان فروختید؟
3- چگونه توانستید فروش خود را افزایش دهید؟
4- چگونه با شرکت ها تعامل داشته‌اید و چگونه استخدام کرده‌اید؟

داستان نوشتن باعث می‌شود تا کاربران احساس نزدیکی بیشتری با شما داشته باشند. لازم نیست که اصلاً تخصصی بنویسید. ساده جلو بروید. رمان گونه جلو نروید. حتی در یک پاراگراف هم می‌توان این داستان را نوشت. هدف این است که کاربر از صفر تا صد با برند شما آشنا شوید. قرار نیست که همه چیز را به او بگویید؛ اما باید اعتمادش را از طریقی جلب کنید یا نه؟

نشان دهید که چه اتفاقی پشت برند شما می‌افتد؟

واحدهای خودتان معرفی کنید. اینکه بنویسید نیروهای متخصص ما تمامی تلاش خود برای عرضه محصولات یا خدمات باکیفیت انجام می‌دهند، این سؤال را در ذهن تداعی می‌کند که آیا در بقیه مکان‌ها افراد غیرمتخصص کار می‌کنند؟ واقعاً فکر می‌کنید که این روزها کار کردن فعالان و متخصصان مزیت محسوب می‌شود؟ به جای این کارها واحدهای شرکت خود را معرفی کنید. اینکه چه کسانی برای انجام خدمات باکیفیت در شرکتتان فعال هستند و چه اقداماتی از صفر تا صد انجام می‌شود؟

مکان خود را نشان دهید

یکی از تیرهای خلاص جلب اعتماد مشتری، نشان دادن آدرس دقیق شرکت است. البته که آدرس را در صفحه تماس با ما می‌نویسید؛ اما بهتر است که یک بار روی نقشه هم مکان دقیق شرکت خودتان را هم بنویسید. البته می‌توانید تا حدی پا را در این خصوص فراتر گذاشته و بنویسید که چرا چنین مکانی را انتخاب کرده‌اید؟ انتخاب این مکان چه مزیتی برای خریداران خواهد داشت؟ دسترسی راحت یا ارسال کالا با هزینه کمتر برای آن‌ها؟

 
صفحه درباره ما
 

کاربر را به سمت انجام دادن اقدامات بعدی هدایت کنید

کاربران شما بعد از خواندن صفحه درباره ما باید چه کاری انجام دهند؟ مسلم به دنبال آن نیستید که بدون انجام هیچ اقدامی صفحه سایت شما را ترک کنند. اگر قرار به این باشد، چرا این همه زحمت برای نوشتن این صفحه انجام دادید؟ اتفاقاً صفحه درباره ما جایی است که به راحتی می‌توان کاربر را به خرید یا انجام دادن اقدامی تشویق کرد. البته که قرار دادن لینک در انتهای صفحه جلوه خوبی ندارد؛ مگر در موارد خاص. بهترین کار قرار فرم برای سؤال پرسیدن و تبادل با برند شما است. این فرم باید جدا از فرم تماس با ما باشد. فرمی در خصوص پرسیدن سؤال یا درخواست همکاری یا خرید محصول و غیره.

به روز کنید

قرار نیست که متن را یکبار بنویسید و آن را به حال خود رها کنید. هرچند وقت یک بار به روز کنید. منظور از به روزرسانی تغییر ساختار آن از ابتدا تا انتها نیست، بلکه خدمات یا اتفاقاتی جدیدی را که باعث شناخت بهتر برند شما می‌شود، اضافه کنید؛ مانند دریافت جایزه، اضافه کردن واحد جدید، تغییر مدیریت و غیره.
 

چه چیزهایی نباید در صفحه درباره ما باشد؟


اینکه فلان شخص معروف در شرکت شما قدم زده است یا محصولاتتان را به شرکت‌های خاصی در دنیا هم فروخته‌اید، جایی در صفحه درباره ما ندارند. شاید تعجب کنید؛ اما باید گفت که این واقعیت است. خیلی از موارد که فکر می‌کنید باید باشد، اصلاً مناسب نوشتن در این صفحه نیست. باعث گفت که صفحه درباره ما مکانی برای شوآف نیست.

در این صفحه به فکر فروش نباشید. اصلاً به قصد فروش ننویسید. صفحه درباره ما مکانی برای این است که چرا باید کاربران از شما خرید کنند، نه اینکه چیزی بخرند. این دو خیلی تفاوت دارند.
از کلمات با بار معنایی سنگین استفاده نکنید. قرار نیست که متن ادبی بنویسید. متن باید ساده باشد تا همه کاربران با هر سطح دانشی متوجه شوند.

صفحه درباره ما، فقط یک صفحه ساده نیست. قرار نیست که با نوشتن تاریخچه شرکت، خودتان را بیشتر بشناسانید. اگر اهداف نوشته شده در بالا را دنبال کنید، می‌توان گفت که یک صفحه درباره ما حرفه‌ای خواهید داشت.
 
 

پیام ها و نظرات