سلام دوست من وقت بخیر

چگونه بخاری گازی را جمع کنیم؟

چگونه بخاری گازی را جمع کنیم؟

>

چند وقت دیگر زمستان تمام می شود. کم کم از اوایل اسفند به غیر از چند روز که استثنا است، در بیشتر نقاط کشور هوا رو به گرمی می رود. گرمی هوا باعث می شود تا بعضی خانواده ها یا شرکت ها اقدام به کم کردن میزان گرمای تولید توسط بخاری یا جمع کردن کلی دستگاه کنند. تا اینجا همه چیز معمولی و طبیعی است؛ اما مساله از همین نقطه شروع می شود. اینکه بسیاری بخاری را نمی دانند تا چگونه به بهترین شیوه جمع کنند. مساله ای که قصد داریم تا در ادامه به طور کامل پاسخ دهیم. ما این را چالش می نامیم. با اینکه تا به حال کسی این مساله را چالش نمی داند؛ اما باید گفت تا سال بعد نشود و نخواهید بخاری را دوباره راه اندازی کنید، متوجه نخواهید شد.
 

چگونه جمع آوری بخاری گازی

 
 

وسایل مورد نیاز


باید گفت که چه برای نصب و چه برای جمع آوری هیچگاه از آب استفاده نکنید. استفاده از آب جدا از اینکه احتمال آسیب به سیستم دستگاه را افزایش می دهد، باعث جمع شدن آن در کف شده و خالی کردنش مشکل خواهد بود. اول از همه برای جمع آوری کردن باید اجازه بدهید که دستگاه کاملا خنک شود. این خنک شدن حدود یک ساعت شاید طول بکشد و به محیط و میزان روشن بودن آن بستگی دارد. بعد که دستگاه کامل خنک شد، یک دستمال پارچه ای را با آب نم دار کنید. در هنگام استفاده به هر حال بعضی نقاط کم استفاده به اصطلاح خاک می گیرند. همچنین احتمال گرفتن جرم در بعضی نقاط مانند کنار دکمه روشن و خاموش و محل اتصال دودکش زیاد است؛ چیزی شبیه به روغن گرفتگی است. برای دسترسی به نقاط قابل دسترس بهتر است که یک فرچه هم آماده کنید.
 

شروع کار


ابتدا دستمال را کاملا مرطوب کنید. سپس بدنه را تمیز کنید. تمامی قسمت های بدنه بهتر است که دستمال کشیده شود. از بالا شروع کرده و کم کم به قسمت های پایین دستگاه بروید. دقت کنید که پایه ها هم باید کامل تمیز شود. از آنجا که روی زمین است، احتمال خاک گیری بیشتری دارد.

بعد از اینکه بدنه را به طور کامل تمیز کنید، نوبت به بخش های داخلی می شود. بخش های داخلی منظور قسمت مشعل و دیگر قسمت های داخلی است. برای این بخش می توانید از برس استفاده کنید. البته باید برس تان کوچک باشد تا به راحتی داخل رفته و تمیز شود. اینکه تاکید بر تمیز کردن بخاری قبل از جمع کردن داریم، این است که کثیفی ها باید یک سال بمانند و در صورت تمیز نشدن، ماندگار شده که باعث شده تا از بین بردن آن سخت تر شود.

دور قسمت های اصلی دستگاه مانند مشعل پلاستیک سلفون بکشید. این سلفون ها باعث می شود تا هم تمامی بخش های ریز پوشانده شود و هم اینکه محکم شده و در هنگام جابه جایی حرکت نخواهند کرد. البته می توانید دور اصلی بدنه بخاری را هم با سلفون تمیز کنید. در هر صورت اگر به سلفون دسترسی داشتید، به جای آن از پلاستیک بزرگ استفاده کنید. پلاستیکی که بخاری کامل در آن جا بگیرد. اگر از قبل بخاری را نو خریداری کرده باشید، دور خودش یک پلاستیک قرار دارد. بهتر است که آن را دور نیندازید. در هر صورت اگر نداشتید، بهتر است که از دو پلاستیک بزرگ استفاده کنید.

نکته بعدی اینکه فقط به بخاری توجه کنید. لوله آن را هم در نظر بگیرید. لوله را حتما در پلاستیک قرار دهید. البته قبل از قرار دادن، با دستمال به طور کامل تمیز کنید. اگر پلاستیکی به اندازه آن ندارید، بهتر است که از سلفون استفاده کنید.

لوله و اتصالات داخلی در صورت لزوم به کامل جدا کنید. اگر امکان جدا شدن وجود نداشت و لوله اصلی بود، حتما دور آن را با دستمال تمیز کنید.
 

اتمام کار


مهم ترین مرحله تمیز کردن بود که تا الان کامل انجام شده است. برای اتمام کار بهتر است که حتما بخاری را در کارتن مخصوص قرار دهید. اگر کارتن ندارید، توصیه می کنیم که حتما یکی تهیه کنید؛ ارزش خرید دارد. در هر صورت، دیگر حداقل کاملا با پلاستیک کامل بپوشانید. بعد آن را در نقطه ای بگذارید که کمتر کثیف می شود.

جمع کردن به صورت بهداشتی دو مزیت برای شما خواهد داشت:

- اول اینکه مانع از خاک گیری و کاهش طول عمر آن خواهد شد. در صورت باز بودن و نشستن گردوخاک، احتمال آسیب به بخشی از دستگاه وجود خواهد داشت.

- سرعت نصب دستگاه را افزایش خواهد داد.

در هر صورت شما می خواهید تا دستگاه بخاری را چند سال به راحتی استفاده کنید. اگر به درستی جمع کرده و در کارتن خود قرار دهید، دیگر خیالتان از بابت آسیب ندیدن راحت خواهد بود.


مطالب مرتبط:

نکات مهمی که باید در خرید بخاری گازی در نظر بگیرید
بخاری گازی با دودکش بخریم یا بدون دودکش

 

پیام ها و نظرات