سلام دوست من وقت بخیر

چگونه بهترین اندازه صفحه تبلت را انتخاب کنیم

چگونه بهترین اندازه صفحه تبلت را انتخاب کنیم

>

وقتی قصد خرید تبلت را داشته باشید، انتخاب اندازه درست خیلی مهم است؛ اما چرا؟ اجازه بدهید تا با یک مثال پاسخ دهیم. فرض کنید که شما کسب‌وکار اینترنتی دارید و باید هر ساعت موجودی کالا و میزان فروش را بررسی کنید. از طرف چون به طور مکرر در محوطه کارخانه خود در حال رفت‌وآمد هستید، بهترین گزینه خرید تبلت است. اگر صفحه خیلی کوچک باشد، مانند اندازه گوشی موبایل، بررسی اطلاعات سخت خواهد بود. برای اینکه داده‌ها با اندازه خیلی کوچکی نمایش داده خواهند شد. اگر صفحه خیلی بزرگ باشد، حمل آن سخت خواهد بود. جدا از وزن بالا، در دست گرفتن مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. پس در اینجا اندازه خیلی مهم است. حتی اگر شما بهترین تبلت از نظر سخت افزاری داشته باشید؛ اما اگر اندازه صفحه تبلت مناسب نباشد، به مشکل بر خواهید خورد.

برای اینکه بتواند اندازه درست صفحه تبلت را انتخاب کنید، باید بدانید که هر اندازه مناسب چه کاربردهایی است. در ادامه اندازه‌های رایج تبلت ها را مورد بررسی قرار داده‌ایم.
 

تعیین اندازه صفحه تبلت

 
 

تبلت 7 اینچ


تبلت های اینچ سه ویژگی مهم دارند؛ قابل حمل بودن، کوچک بودن و سبک وزن بودن که به راحتی می‌توان آن‌ها را درون کیف قرار داد. همچنین از نظر قیمت هم مقرون به‌صرفه‌ترین هستند. البته اشتباه نشود؛ اندازه صفحه ارتباطی با سخت افزار ندارد. به عبارتی ممکن است که قدرت صفحه تبلتی 7 اینچ از یک تبلت 8 اینچ بیشتر باشد. این نوع تبلت برای خواندن کتاب‌های الکترونیکی و بررسی فایل‌ها بیشتر از همه مناسب است. به هر حال صفحه بزرگی ندارند و نمی‌توانند اطلاعات را به اندازه واقعی نمایش دهند. از این رو اگر قصد بازی، اجرای فایل‌های متعدد و مشاهده ویدئو دارید، خرید این تبلت توصیه نمی‌شود.

مزیت دیگر این لپ تاپ، کارایی راحت آن است. در حقیقت به راحتی می‌توانید تبلت را بین دستان خود گرفته و فقط با یک انگشت که اشاره یا شست است، با آن کار کنید. نکته دیگر که در بالا هم به آن اشاره شد، قابل حمل بودن این نوع تبلت است. به راحتی تبلت های با اندازه 7 اینچ را می‌توان در کیف دستی یا کوله قرار داد و با خود به همه جا برد. البته این نوع تبلت ها، یک رقیب بسیار جدی دارند و آن گوشی‌های هوشمند هستند؛ اما باید گفت که هر کدام مزیت‌های مخصوص به خود را دارند. اگر به دنبال تبلتی فقط برای خواندن و نوشتن و ثبت اطلاعات هستید و کار حرفه‌ای انجام نمی‌دهید، نمونه‌های 7 اینچ بیشتر توصیه می‌شود.
 

تبلت 8 اینچ


تبلت های 8 اینچ به میان رده معروف هستند؛ نمونه‌هایی که حمل آن‌ها مانند 7 اینچ راحت است و همچنین به دلیل اندازه بزرگ‌تر گروه‌های بیشتری را می‌تواند مورد هدف قرار دهد. این نوع اندازه همانند 7 اینچ مناسب خواندن کتاب الکترونیکی است؛ اما می‌توان از آن هم برای بازی و نصب اپلیکیشن های مدیریتی و آفیس هم استفاده کرد. هرچند هنوز هم در بسیاری از نرم افزارها، اطلاعات خیلی بزرگ نمایش داده نمی‌شوند. برای همین نمی‌توان برای نمونه‌های خاص استفاده کرد. این اندازه برای آن‌هایی که مدیر یک مجموعه هستند و هر ساعت باید اطلاعاتی را ثبت کنند، به دلیل نمایش بزرگ اعداد و حروف می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای خرید باشد.
 

تبلت 10 اینچ


این مدل تا قبل از ورود تبلت های 12 اینچ و بیشتر، لقب بزرگ‌ترین را به خود اختصاص داده بود؛ اما بعد از هم به میان رده سقوط کرد. هرچند نسبت به 8 اینچ قوی‌تر است. از نظر قدرت باید گفت که تبلت 10 اینچ چیزی شبیه به لپ تاپ است. با اینکه اندازه کوچک‌تری دارد؛ اما می‌تواند بیشتر کارهای یک لپ تاپ را انجام دهد. همچنین از نظر دیدن ویدئو و بازی، کاربران هیچ مشکلی نخواهد داشت. به عبارتی دیگر، تبلت 10 اینچ برای بازی و ویدئو بسیار مناسب است. همچنین برای آن‌هایی که نیاز به فعالیت‌های خاص مانند نصب اپلیکیشن مدیریت به ویژه مدیریت انبارداری دارند یا می‌خواهند جلسات را در آن کنترل کنند، بسیار معرفی کنند. با اینکه از لپ تاپ کوچک است؛ اما به دلیل پشتیبانی از سخت‌افزارهای قوی می‌تواند بسیاری از فعالیت‌های اولیه کاربران حوزه‌های مختلف را انجام دهند. فقط به دلیل وزن بالا و اندازه صفحه بزرگ‌تر، حمل آن سخت خواهد بود. برای همین اگر قصد استفاده فقط در یک مکان ثابت را دارید؛ اما باید آن را با خود به همه جا ببرید، ده اینچ می‌تواند گزینه خوبی برای خرید باشد.
 

تبلت 12 اینچ و بزرگ‌تر


تبلت 12 اینچ و بزرگ‌تر به نوعی جایگزین لپ تاپ هستند. این نوع تبلت ها اصولاً همراه با یک صفحه کلید مجزا بوده که در هنگام وصل همانند لپ تاپ عمل خواهند کرد. بیشتر این نوع را با نام تبلت بیزینسی می‌شناسند. در حقیقت برای آن‌هایی که به دنبال دستگاهی در کنار لپ تاپ اصلی خود هستند تا بتوانند به صورت موازی بعضی کارها را انجام دهند یا حمل لپ تاپ برای آن‌ها سخت است، تبلت 12 اینچ بهترین گزینه خواهد بود. از نظر حمل به دلیل بزرگ‌تر بودن مشکلاتی را به وجود می‌آورد؛ به ویژه اینکه وزن بالاتر و اقلام همراه خود دارد؛ اما همانند یک کامپیوتر عمل خواهد کرد. هرچند ویژگی‌های سخت افزاری آن هم اندازه یک کامپیوتر عادی نیست و شاید خیلی از موارد را نداشته باشد. به هر حال برای استفاده تخصصی و آن هم در مقیاس بزرگ، این تبلت توصیه می‌شود.

اینکه کدام اندازه تبلت را خریداری کنیم، اول از همه به نیاز و مقدار زمان کاربرد شما بستگی دارد. هرچه اندازه کوچک‌تر باشد، کارهای کوچک‌تر می‌توان انجام دهد. برای انجام کارهای حرفه‌ای مانند بازی و اپلیکیشن های مدیریتی نیاز به تبلتی با صفحه اندازه بزرگ‌تر خواهید داشت.

پیام ها و نظرات