سلام دوست من وقت بخیر

اینتل راهکار پیشرفته ای برای خنک کردن لپ‌تاپ‌ها در CES 2020 معرفی خواهد کرد

اینتل راهکار پیشرفته ای برای خنک کردن لپ‌تاپ‌ها در CES 2020 معرفی خواهد کرد

>اینتل قصد دارد تا در نمایشگاه الکترونیک مصرفی 2020 ماه بعد، یک راه‌حل خنک کننده پیشرفته‌ای را رونمایی کند که به لپ‌تاپ‌ها این امکان را می‌دهد تا گرما را بهتر به فضای بیرون انتقال دهند. در حقیقت به دلیل حفره‌های بخار و صفحات گرافیت موجود در این تکنولوژی جدید، سیستم می‌تواند تا 30% نسبت به قبل خنک‌تر شود.

در این خصوص منابع زنجیره تأمین این شرکت در مصاحبه‌ای اعلام کردند که طراحی سیستم گرمایی جدید از ترکیب حفره‌های بخار و صفحات گرافیتی برای کاهش دما استفاده می‌کند. در این طرح، اجزای جدید جایگزین ماژول‌های گرمایی سنتی شده که بین صفحه کلید و پوسته بیرونی قرار می‌گیرند. این ایده که شامل انتقال گرما از ناحیه به پشت صفحه نمایش می‌شود، مسیر بهتری برای انتقال گرما خواهد بود.

گفته می‌شود که بخشی از ابتکار پروژه آتنا، افزایش بازده خنک‌کنندگی تا 30 درصد است. این راه‌حل به تولیدکنندگان امکان ساخت لپ‌تاپ بدون فن و کاهش ضخامت سیستم را می‌دهد. ابتکاری که می‌تواند باعث جلب توجه بسیاری از مصرف کنندگان برای خرید شود. این ویژگی یعنی حفره‌های زیاد در لپ‌تاپ‌های بازی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. برای اینکه گرمای تولید شده در چنین نوت بوک هایی افزایش چشمگیری خواهد داشت.

مسئله مهم اینکه اگر شرکت‌های طراحی کننده لپ‌تاپ قصد استفاده از این تکنولوژی را دارند، باید طراحی لولاهای سیستم خود را تغییر دهند. این به منظور انتقال گرمای بهتر از طریق صفحات گرافیت است.

در حال حاضر باید منتظر نمایشگاه CES 2020 باشیم تا ببینیم مشخصات دقیق این اختراع جدید اینتل را مشاهده کنیم.


منبع: techspot

پیام ها و نظرات