سلام دوست من وقت بخیر

بازگشت به گذشته، پد گیمینگ X7-200MP

بازگشت به گذشته، پد گیمینگ X7-200MP

>

گذشته و تاریخچه برند ای فور تک
همگی فراز و نشیب‌های شرکت ای فور تک در ایران را از نزدیک احساس کردیم، برندی که در سال 1978 در تایوان شروع به کار کرد و با تیم تحقیق و توسعه حرفه‌ای و ایده‌های نوین، مصمم به گرفتن سهم خود از بازار شد. با وجود این که در اوایل حضور این برند در ایران، بهترین ماوس‌ها و کیبوردهایش نیز چنگی به دل نمی‌زد، اما با پیشرفت روز افزون تکنولوژی صنایع گیمینگ و بازی‌های رایانه‌ای، نیاز به ابزار گیمینگ یاGaming Gear  حرفه‌ای نیز بیشتر دیده شد و به همین دلیل، با تحقیقات و توسعه فراوان، شرکت ای فور تک، برند گیمینگ خود را به نام سری “Bloody”، با تکنولوژی خاص منحصر به فرد خود به نام "لایت استرایک" و استفاده از نور "اینفرارد"، با هدف تامین تمام آن چیز که یک گیمر به آن‌ها نیاز دارد، به جهان معرفی کرد و اکنون به یکی از محبوب ترین سازنده‌های لوازم جانبی کامپیوترهای شخصی و Gaming Gear در دنیا تبدیل شده و طی یک دهه گذشته از معرفی سری “Bloody”، مُهر خود را بر صفحه تاریخ صنعت الکترونیک ثبت کرده و مِهر خود را در دل "گیک"‌ها، گیمرها، حرفه‌‌ای‌ها و تمام جامعه نشانده است. اما با وجود این که ماوس پد گیمینگ این شرکت به نام “X7-200MP” جز سری "بلادی" جدید نیست، اما مشاهده می‌کنیم که به عنوان یک مدل استاندارد و همگانی در بیشتر گیم سنترها و مراکز گیمینگ در سطح کشور استفاده می‌شود و اکثریت صاحبان این مراکز، از این مدل با عناوین مقرون به صرفه، با کیفیت مناسب برای سیستم‌های معمولی تر، ابعاد مختلف و زیبا یاد می‌کنند.

جعبه
ابعاد جعبه 245*330*390 هستند و رنگ آن ترکیب مشکی و آبی با طراحی جذاب است. اما بر روی آن خبری از کد “QR” نیست و همچنین در داخل نیز استیکر و یا کارت خاصی دیده نمی‌شود و تنها خود پد، لوله شده قرار گرفته و امکانات ویژه‌ای دیگری ندارد.

طراحی و ظاهر
زمانی که “X7-200MP” را از جعبه بیرون می‌آورید، هیچ گونه روکش محافظ خاصی بر روی آن نخواهید دید. این نکته را شاید بتوان به عنوان یکی از معایب و بی توجهی‌های شرکت ای فور تک به محصولات قدیمی تر خود دانست اما اگر مراحل باز کردن جعبه را به دقت انجام دهید، آسیبی به پد وارد نمی‌شود. همچنین خبری از بسته بندی خلاقانه مدل‌های مانند “Bloody B080 Gaming Mouse Pad” از همین شرکت نیست که جعبه آن به شکل استوانه طراحی شده باشد و علاوه بر شکل زیبا، کاربری کیف مخصوص پدها نیز را پیدا ‌کند.اما حتما نکات مثبتی را نیز دارد که به تعداد بالا و عمده، برای مراکز گیمینگ خریداری می‌شود. وقتی آن را در دست می‌گیرید، به دلیل نرمی زیاد روکش سطحی، پد “X7-200MP” میل به سر خوردن از روی دست و انگشتان آن را دارد. این روکش از جنس بسیار لطیف پلاستیکی به دست آمده که حرکت و جابجایی ماوس (هر سبکی) را برای هر گیمر و حرفه‌ای بسیار روان و آسوده می‌کند. در واقع به قدری سرعت ماوس را بالا خواهد برد که فقط می‌توان به آن یک "پد سرعت" لقب داد و به هیچ عنوان یک "پد کنترل" تلقی نمی‌شود. همچنین در نظر داشته باشید که سطح اصلی، از روکش پلاستیکی است، پس ما‌وس‌هایی با کفی‌های آهنی و یا سری "ایکس گلاید" مانند مدل “A70” یا “P85” همین شرکت، کمتر به آن در طول زمان آسیب می‌زنند.
طول و عرض این مدل 250 و 200 میلیمتر است که تقریبا شکلی مربعی آن داده‌اند و در لایه‌های متعدد آن که به 3 میلیمتر می‌رسند، شرکت ای فور تک از بافت‌های مختلفی بهره گرفته است. این ماوس پد در رده سایزهای کوچک دسته بندی می‌شود و همانطور که پدها کوچک تر می‌شوند، کاربری آن‌ها نیز متمایز تر و خاصی تر می‌شوند که در بخش عملکرد، در این مورد توضیحات حرفه‌ای تری خواهیم داد.طراحی این پد بسیار ساده، ابتدایی و به رنگ مشکی است و تنها نکته قابل اشاره، چاپ برجسته برند شرکت ای فور تک در گوشه بالای سمت چپ و نام مدل در گوشه پایین سمت راست است. 
دقیقا درست می‌گویید، مگر برجسته بودن آن‌ها باعث خطا در انواع ماوس‌ها (لیزری یا اپتیکال) نخواهد شد ؟ بله، اما شرکت با زرنگی بالا، به قدری این لوگوها را در کناره چاپ کرده است که بعید می‌دانیم ماوس هیچ کاربری به آن نقاط برسد.برای استحکام و چسبندگی بیشتر کف پد گیمینگ “X7-200MP”، سازندگان بر روی سطح روکش زیرین شیارهایی برجسته و آج مانند تراش داده‌اند که بیشترین اصطکاک را با سطح زیر خود ایجاد می‌کنند. در تجربه شخصی نویسنده، پد را بر روی میز چوبی قرار دادم و با کف جفت دست سعی بر جابجا کردن و سر دادن آن کردم و جز درد مچ دست، نتیجه‌ دیگری نگرفتم. البته ممکن است بعضی از دوستان بر روی سطوح لیز تر در این زمینه به موفقیت‌های دست پیدا کنند (که به آن‌ها تبریک نیز می‌گویم) اما در یک کلام، این مدل به راحتی از زیر دست کسی سر نخواهد خورد.

عملکرد
در کل “X7-200MP”  یک پد سرعت است که با مثال زیر، آن را برای شما توضیح می‌دهیم :
مثلاً اگر می‌خواهید چندین فرمان را در زمان‌ کوتاه در چند نقطه مختلف نقشه در بازی‌های استراتژیک مانند “Dota2” یا “Starcraft” اجرا کنید و یا در بازی‌های اول شخص به مانند “Counter Strike : Global Offensive“ آرامش ندارید و در یک زمان کوتاه انجام چرخش‌های سریعی (حتی تا 180 درجه در بازی) جزئی از سبک بازی یا گیم پلی (نحوه بازی) شماست، پس مطمئن باشید که این ماس پد سرعت بهترین جواب را به شما خواهد داد.
اما نکاتی در مورد کار با ماوس‌ها وجود دارد که باید به آن دقت کنید، چرا که سبک پد انتخابی شما را تحت تاثیر می‌گذارند.

1- ابتدا در مورد نحوه تکان دادن ماوس (حرکت) و سبک‌های کاربران حرفه‌ای صحبت کنیم
• دسته اول که با حرکت بازو اقدام به جابجایی ماوس خود می‌کنند و با مچ دست، حرکت‌های دقیق و ریز مانند نشانه گیری یا انتخاب جداگانه چندین کاراکتر را انجام می‌دهند. 
• دسته دوم حرفه‌ای‌هایی هستند که بیشتر از حرکت مچ دست استفاده می‌کنند و زیاد بازوی خود را جابجا نمی‌کنند.
* همانطور که در بخش ظاهر اشاره شد، به دلیل سایز کوچک آن، فضای کافی برای حرکت‌های و جابجایی‌های طولانی وجود ندارد و دسته اول از کاربران، شاید به مشکل حرکتی بر بخورند. اما این پد گیمینگ بدون شک بهترین سایز برای کسانی است که آرام تر بازی می‌کنند و دوست دارند که پد سطح کمتری از میز آن‌ها را، اشغال کند.
2- در نحوه کنترل و نشستن ماوس گیمینگ زیر دست نیز (دقت)، دو سبک از حرفه‌ای‌ها وجود دارند
• دسته اول از نوک انگشتان خود برای کنترل کردن ماوس و حرکت آن، استفاده می‌کنند و کف دست کامل بر روی ماوس قرار نمی‌گیرد.
• دسته دوم دست خود را کامل بر روی ماوس قرار می‌دهند و کف دست بیشتر نقش هدایت کننده دارد و ماوس به وسیله آن‌ کنترل می‌شود.
* وقتی پد کوچک تر می‌شود، امکان حرکت‌های سریع تر و بلندتر را از کاربر خواهد گرفت. اما باز هم ما آن را به دست اول از این دوستان پیشنهاد نمی‌کنیم، چون در نهایت، یک "پد سرعت" است و تکان ماوس بر روی آن مانند یک اسکی باز بر روی برف است، شاید امروز یا فردا نه اما بالاخره روزی فرا خواهد رسید که سرنگون شدن آن را ببینیم. اما دسته دوم به دلیل کنترل بیشتر “X7-200MP” تجربه شیرین تری خواهند داشت.

نظر کارشناسان و نتیجه گیری
شرکت ای فور تک این سری پدهای گیمینگ خود یعنی “X7-500MP”، “X7-300MP” و “X7-200MP” را همخوان با ماوس‌های گیمینگ سری “X7” معرفی می‌کند که از اسم‌های آن‌ها نیز می‌توان چنین نکته‌ای را حدس زد. اما اگر شما ماوس دیگری دارید، باز نگران نباشید، یک ماوس پد رده میانی مناسب با قیمت بسیار ناچیز در اختیار شماست. اما یکی از بزرگترین ایرادهای آن این است که بر خلاف سری پدهای “Bloody B07” شرکت ای فور تک، برای طول عمر بیشتر، لبه‌ها دوخته نشده‌اند و به همین دلیل این پدها، زودتر از مدل‌های جدید تر، باز خواهند شد. میزان جذب گرد و غبار نیز بر روی آن زیاد است و به همین دلیل نیاز به نظافت مکرر (لطفا با دستمال مرطوب به آب و نه ماده شوینده صنعتی) دارد که در طول زمان، بر کیفیت آن تاثیر می‌گذارد. همچنین لبه‌های این سری از پدها، در هنگام شروع به استفاده تاب شدیدی دارند و کمی زمان و شاید فشار دست لازم داشته باشند تا تخت بشوند و به کف بچسبند.ما در نانو کامپ، “X7-200MP” را به طرفدران سرعت که فضای کار زیادی لازم ندارند، بیشتر پیشنهاد می‌کنیم.

لینک محصول 
لینک محصولات مشابه با سایز متفاوت 
لینک محصولات مشابه با سایز متفاوت 
لینک محصولات جدید تر 
لینک محصولات جدید تر

پیام ها و نظرات