سلام دوست من وقت بخیر

راهنمای کامل تعیین اندازه کیف

راهنمای کامل تعیین اندازه کیف

>

شکل کیف را می‌توان دید. ظاهر آن مورد پسندتان است یا خیر. اگر از شکل آن خوشتان آمد، خریداری می‌کنید و اگر نه به سراغ بعدی خواهید رفت؛ اما یک لحظه همین مکث کنید. آیا واقعاً ظاهر کیف عامل مهمی در خرید کردن است؟ ما در جواب می‌گوییم که خیر. با اینکه شکل کیف در همان توجه شما را به خود جلب می‌کند؛ اما مواردی دیگری مانند کیفیت، فضاهای موجود و تقسیم‌بندی و از همه مهم‌تر اندازه آن بیشتر از آن باید مورد توجه بگیرد.

شاید الآن در ذهنتان به خود بگویید که اندازه مهم نیست؛ اما به صورت ناخودآگاه اولین چیزی که شما مورد بررسی قرار می‌دهید، اندازه و حجم داخل است. فرقی ندارد که برای چه هدفی به دنبال کیف هستید؛ اندازه مناسب آن با وسایل همراهتان عامل مهمی است در انتخاب یا رد یک کیف خواهد بود.

آیا تعیین اندازه کیف قوانین مخصوصی دارد یا صرفاً می‌توان بر اساس تعداد معیار و سلیقه یکی را انتخاب کرد؟ باید گفت که قوانین خاصی در تعیین اندازه کیف وجود دارد. باید گفت که سایز کیف عامل مهمی در سلامتی شماست و کوچک یا بزرگ بودن آن می‌تواند در ادامه شما را به دردسر بیندازد.

حالا در ادامه قصد داریم تا به بررسی تعیین اندازه کیف مناسب بپردازیم.
 

چگونگی اندازه‌گیری حجم کیف

 
 

متدهای اندازه‌گیری


در هنگام انتخاب هر نوع کیفی برای هر هدفی دو متد اندازه‌گیری سایز کیف وجود دارد: اندازه‌گیری حجم و اندازه‌گیری ابعاد.

هر دو روش به شما دیدی کاملی از انتخاب مناسب سایز کیف را خواهد داد. حالا در ادامه به بررسی این دو نوع خواهیم پرداخت.

اندازه‌گیری ابعاد واقعی

اندازه‌گیری ابعاد بیرونی، اولین و پایه‌ترین راه برای تعیین مشخص کردن اندازه مناسب کیف در هنگام خرید است. انجام آن خیلی ساده است. شما برای این کار فقط به یک خط کش یا متر نیاز دارید. طول، عرض و ارتفاع کیف را اندازه‌گیری کنید. اگر هم می‌خواهید که کمی عمیق‌تر و با جزئیات بیشتری کار کنید، می‌توانید ابعاد داخلی کیف را اندازه‌گیری کنید. البته این ممکن است که سخت باشد؛ اما به هرحال تا حدودی به شما دیدی از سایز داخلی خواهد داد. حالا چگونه بفهمیم که کدام اندازه مناسب است؟ هر کیف برای استفاده از موقعیت‌های مختلف دارای ابعاد استانداردی است. فقط کافی است که از طریق اینترنت، ابعاد استاندارد هدف خود را پیدا کرده و سپس اندازه‌های به دست آمده را با آن مقایسه کنید. اگر خیلی فاصله داشت، باید گفت که این کیف استاندارد نبوده و بهتر است که به دنبال نمونه دیگری باشید.

اندازه حجم کیف

حجم کیف یک فضای سه بعدی است که اندازه آن را بیان می‌کند. حجم کیف را اصولاً با واحد لیتر بیان می‌کنند که مقدار آن در مشخصات محصول نوشته شده است؛ اما یک واقعیت را بهتر است که بدانید و اینکه روش مشخص و تعیین شده‌ای برای اندازه‌گیری حجم کیف وجود ندارد. بعضی افراد یا تولیدکنندگان فقط به اندازه‌گیری فضای اصلی و داخلی می‌پردازند و برخی هم فضاهای دیگر و بیرونی مانند مکان بطری آب را هم حساب می‌کنند. بهترین راه این است که ابعاد به دست آمده از روش اندازه‌گیری قبلی را در هم ضرب کرده و سپس آن را به لیتر تبدیل کنید. حداقل به این صورت می‌تواند فضای داخلی را تا حدودی تخمین بزنید. راه دیگر اینکه اندازه‌های طول، عرض و ارتفاع را قبل از ضرب به اینچ تبدیل کنید.

اندازه‌های استاندارد

البته باید گفت که مسئله فقط تعیین اندازه نیست. در اندازه بیان شده بر اساس لیتر، شما اطلاعات دقیقی در خصوص ابعاد ارتفاع و غیره ندارید. پس حداقل باید یک رابطه‌ای وجود داشته باشد تا به شما کمک کند.

برای یک کوله پشتی با ظرفیت لیتری مختلف، ابعاد به صورت زیر است:
 

حالا کدام کیف را انتخاب کنیم؟


حالا که روش‌های یادگیری اندازه حجم کیف را یاد گرفته‌اید، چند نکته را باید بدانید. نکاتی که به شما در انتخاب اندازه مناسب کیف کمک زیادی خواهد کرد.

- حتماً اندازه کیف به ویژه ارتفاع آن را با ارتفاع کمر خود در نظر بگیرید. باید بین این دو تناسبی وجود داشته باشد.

- اگر کیف دستی است، به دنبال اندازه‌ای باشید که به جثه شما همخوانی داشته باشد.

- اندازه‌های بزرگ‌تر یعنی اینکه شما می‌توانید وسایل بیشتری را داخل آن قرار دهید که خود مسئله باعث سنگین‌تر شدن کیف خواهد شد. پس اگر به دنبال کیف سبک و جمع و جورتر هستید، به سراغ نمونه‌های کوچک بروید.

- برای کیف‌های معمولی، حداکثر به دنبال کیف با اندازه حجم 50 لیتر باشید. برای کارهای حرفه‌ای‌تر مانند کوه نوردی، مسلماً کیف با اندازه حجم بزرگ‌تر می‌خواهید.

- قبل از خرید، حتماً اندازه کیف‌های استاندارد متناسب با هدف خود را در اینترنت جست‌وجو کنید. سپس آن را با مشخصات نوشته شده رو شناسنامه کالا مطابقت دهید.

این نکته را در نظر بگیرید که همیشه اندازه دلخواه شما وجود ندارد. تمامی کیف‌ها بر اساس استانداردی طراحی می‌شوند؛ اما می‌توانید حداقل نزدیک‌ترین اندازه کیف را پیدا کنید. فقط اینکه بهتر است تا یک اندازه بیشتر انتخاب کنید؛ برای مثال، اگر اندازه ارتفاع کمر شما 20 سانتیمتر است، به دنبال کیفی با حداقل اندازه 20 باشد. به سراغ کمتر نروید. اگر هم برای کودکتان می‌خواهید که باید بیشتر انتخاب کنید تا حداقل تا چند سال بتواند از آن استفاده کند.

 

پیام ها و نظرات