سلام دوست من وقت بخیر

11 دلیل مخفی که شما را به سمت خرید اینترنتی سوق می‌دهد

11 دلیل مخفی که شما را به سمت خرید اینترنتی سوق می‌دهد

>


به دنبال صرفه جویی در وقت خود هستید یا اینکه قصد مقایسه بهتر چند کالا را به صورت همزمان با هم دارید؟ یا شاید هم هر دو؟ این‌ها دو دلیلی هستند که بیشتر کاربران خرید خود را به صورت اینترنتی می‌دهند؛ اما شاید تعجب کنید که دلایل دیگری هم وجود دارد که شما را به سمت استفاده از اینترنت و خرید از آن سوق می‌دهد. مواردی که خودتان هم نمی‌دانید.

در این مقاله ما قصد داریم تا 11 دلیلی رایج خرید اینترنتی را برای شما بنویسیم. مواردی که در شما وجود دارد؛ اما شاید کمتر به آن‌ها توجه کرده‌اید.
 

دلایل خرید اینترنتی


شما دیگر چیزی حمل نمی‌کنید

در خرید اینترنتی همه وسایل و کالاهای خریداری شده تا در منزل یا واحد شما می‌آید. در خرید فیزیکی و رفتن به بازار، حمل کالا (البته اگر خیلی سنگین مانند تلویزیون یا یخچال نباشد) بر عهده خودتان است. در مواقعی که خرید زیاد کرده باشید، حمل آن‌ها می‌تواند خسته کننده و در بعضی مواقع باعث مشکلاتی شود؛ اما دیگر در خرید اینترنتی شما چنین مواردی وجود ندارد. حتی در خرید کالاهای بزرگ و سنگین هم دیگر نیازی نیست که دغدغه کرایه وانت و غیره برای حمل آن داشته باشید. خود فروشگاه اینترنتی همه این موارد را انجام می‌دهد.

در خانه با یک نوشیدنی سفارش می‌دهید

پشت لپ تاپ می‌نشینید و در حالی که چای یا نوشیدنی خود را میل می‌کنید، خرید خود را هم انجام می‌دهید. چه چیزی بهتر از این که در فصل گرما و سرما بدون بیرون آمدن و اذیت شدن در هوا، کالای مورد نیاز خود را تهیه کنید؟

برگشت کالا راحت‌تر است

در خرید فیزیکی برای برگشت کالا باید به سراغ همان فروشگاه بروید. این رفت‌وبرگشت حضوری علاوه بر اتلاف وقت، دردسرهای دیگری هم به همراه دارد؛ خراب شدن یا شکستن کالا به دست خود شما، سنگین بودن و پیدا کردن یک وسیله نقلیه و پیدا کردن وقت مناسب. در خرید اینترنتی دیگر برای برگشت نیازی به خارج شدن از خانه ندارید. خیلی راحت و با استفاده از پیک انجام می‌دهید.

در 15 دقیقه مقایسه می‌کنید

خیلی راحت و در مدت زمان 15 دقیقه می‌توانید کالاها را با هم در سایت‌های مختلف مقایسه کنید و خرید خود را انجام دهید. حالا در خرید فیزیکی باید اول از همه آن فروشگاه‌ها را پیدا کرده بعد از فروشنده چندین کالا و قیمت را بپرسید. این پروسه برای هر فروشگاه حدود یک ربع طول می‌کشد.

هدیه دادن هم راحت شده است

در فروشگاه‌های اینترنتی گزینه‌ای به نام «ارسال به صورت هدیه» وجود دارد. فقط با زدن این تیک کالای شما با پیام اختصاصی که از قبل نوشته‌اید، به صورت کادو شده به آدرس و شخص مورد نظرتان ارسال می‌شود. دقت داشته باشید که شما فقط یک تیک را زده‌اید و چند جمله برای روی کارت پستال نوشته‌اید. حالا این را با خرید حضوری مقایسه کنید.

همه اطلاعات وجود دارد

تا به حال شده که از فروشنده سؤالی بپرسید و جوابی ندهد؟ این اتفاق که برای ما زیاد افتاده است. به هر حال فروشنده نمی‌تواند اطلاعات تمامی کالاها را حفظ کند و حتی موارد ریز را هم بداند؛ اما در فروشگاه‌های اینترنتی سعی شده تا در بخش معرفی کالا، تمامی اطلاعات مورد نیاز به صورت کامل نوشته شود. در واقع با یک مطالعه به پاسخ تمامی سؤالات خود را خواهد رسید.

تخفیف خواهید داشت

در خرید اینترنتی تخفیف خواهید داشت. تخفیف‌هایی که باید با فروشنده در یک مغازه یا فروشگاه اینترنتی چانه زیادی بزنید. در یک وبسایت و فروشگاه اینترنتی تخفیف‌های زیادی به شما داده می‌شود؛ تولد، بیشتر از یک مقدار خرید، مناسبت‌ها از نمونه‌هایی هستند که به شما بدون هیچ کاری تخفیف داده می‌شود. از طرفی ارسال بیشتر کالاها هم در صورت خرید بیش از یک مقدار رایگان خواهد بود.

نقدهای دیگران را می‌خوانید

برای خرید از یک مغازه باید از دوست و آشنا و حتی افراد غریبه مانند همسایه بپرسید که کیفیت خدمات و کالای آن چگونه است. شما نهایتاً بتوانید دو نفر را پیدا کنید که حالا بر اساس تجربیات خودشان، راهنماییتان کنند؛ اما این روزها با کمی جست‌وجو و همچنین بخش نظرات محصولات می‌توانید به نقدهای دیگران در خصوص خرید این محصول و حتی خود فروشگاه هم دسترسی داشته باشید.

ارزان‌تر تمام می‌شود

برای خرید فیزیکی باید غیر از هزینه کالا، هزینه رفت و آمدن خودتان، وقتی که اختصاص می‌دهید و موارد دیگری که شاید به چشم نیاید مانند خوردن آبمیوه را بپردازید. در خرید اینترنتی که پشت دستگاه نشسته‌اید، هیچ‌کدام از این هزینه‌های اضافه وجود ندارد. این مسئله هم باعث صرفه جویی در بخش مالی شده و هم اینکه کالا خیلی ارزان‌تر تمام خواهد شد.

هیچ شلوغی وجود ندارد

تنها شلوغی که در خرید اینترنتی شما را اذیت می‌کند، اینترنت و قطعی آن است. همچنین در مواقع نادری مانند کرونا که خرید اینترنتی افزایش پیدا می‌کند، گاهی رسیدن کالا به دلیل تراکم سفارش‌ها وجود دارد؛ اما از آن شلوغی‌هایی که شما در خیابان‌های شهر و فروشگاه برخورد می‌کنید، خبری نیست.

حواس پرت نخواهید بود

برای خرید یک لباس به مرکز شهر می‌روید. شلوغی خیابان و وجود فروشگاه‌های متعدد باعث می‌شود تا حواستان به همه چیز معطوف جز آن لباس. تا جایی که به خودتان می‌آیید و می‌بینید که چندین خرید دیگر هم انجام داده‌اید؛ اما در خرید اینترنتی دیگر خبری از این حواس‌پرتی نیست. شما به صورت مستقیم به صفحه کالای خود رفته و سفارش خود را ثبت می‌کنید؛ بدون پرداخت اضافه برای کالاهای غیرضروری.

این‌ها دلایلی هستند که شما خرید اینترنتی خود را ثبت می‌کنید؛ اما از آن بی‌خبر هستید.

مطالب مرتبط:

خرید به صرفه چیست و چگونه چنین خریدی داشته باشیم؟
سؤالاتی که باید در خرید اینترنتی از کارشناس فروش بپرسید
مواردی در خرید اینترنتی که شما را به دردسر می‌اندازد
چگونه آدرس خود را به درستی در خرید اینترنتی بنویسیم
چگونه یک خرید هدفمند داشته باشیم؟

پیام ها و نظرات