سلام دوست من وقت بخیر

TM 754 Gaming Mouse، ارزان مناسب با بک لایت زیبا

TM 754 Gaming Mouse، ارزان مناسب با بک لایت زیبا

>

در نانو کامپ، هدف تامین نیاز هر گیمر و حرفه‌ای، با هر سلیقه و هر بودجه‌ای است. ایدئولوژی شرکت تسکو نیز همین است و به همین دلیل ماوس‌های گیمینگ را از هر رده و با قیمت‌های مختلف، به بازار پر فراز و نشیب ابزار گیمینگ در ایران، معرفی می‌کند. در رده‌های پایین تر و ارزان تر ماوس خوش ساخت و اپتیکال “TM 754” با ظاهری خاص، چشم بسیاری را خواهد گرفت.
طراحی و بدنه
ظاهر و طراحی ارگونومیک  “TM 754” (که به وضوح بر روی کلیک سمت چپ از آن یاد شده) بی شک فراتر از انتظار هر حرفه‌ای و همچنین ما، از یک مدل رده پایین تر است. در حال که طول بدنه 130 میلیمتری، بسیار استاندارد است، عرض 86 و قطر 39 میلیمتری آن، از قصد شرکت برای طراحی ماوس گیمینگ برای دست‌های بزرگ تر خبر می‌دهند. در زمان قرار گرفتن دست بر روی آن، ناخودآگاه به سمت کف دست هدایت می‌شود. قوس بدنه هم کافی بوده اما در همه جا یکسان نیست و از نمای جلو، شکل ماوس به سمت چپ موج پیدا می‌کند، بنابراین راست دست‌ها با آن احساس راحتی بیشتری خواهند داشت.
از نمای بالا، یکی از ضعف‌های “TM 754” وجود نداشتن لبه‌های اضافی برای تسلط است، که با در نظر گرفتن گریپ‌هایی که به صورت برجسته و از جنس خود بدنه ساخته شده‌اند، بی تردید مشکلاتی را در زمان استفاده سریع و به خصوص با ماوس پدهای گیمینگ “Speed”یا سرعت، ایجاد خواهد کرد، همچنین اگر شما از آن دسته هستید که از نوک انگشتان برای نگه داشتن ماوس کمک می‌گیرید، این مشکلات بیشتر هم گریبان گیر شما خواهد شد.
بنابراین برای رفع این مشکل، ما پدهای ضخیم تر و “Control” را برای این ماوس، پیشنهاد می‌دهیم و ترجیحا آن را به حرفه‌ای‌هایی که بیشتر از حرکت‌های ریز مچ خود (جابجایی کم) به همراه کف دست (نه فقط انگشتان) برای هدایت ماوس استفاده می‌کنند، توصیه می‌کنیم.
در نحوه تکان دادن ماوس (حرکت)، دو سبک از حرفه‌ای‌ها وجود دارند :
• یک دسته کسانی که با حرکت بازو و کل دست اقدام به جابجایی ماوس خود می‌کنند و با مچ دست، حرکت‌های دقیق و ریز مانند نشانه گیری یا انتخاب چندین کاراکتر را با هم انجام می‌دهند. پس اگر از این دسته هستید، حتما بزرگترین ماوس پدها را انتخاب کنید.
• دسته دوم حرفه‌ای‌هایی هستند که از حرکت فقط مچ دست استفاده می‌کنند و زیاد بازوی خود را جابجا نمی‌کنند، پس نیازی به سطح بسیار زیاد برای حرکت ندارند.
در نحوه کنترل و نشستن ماوس گیمینگ زیر دست نیز (دقت)، دو سبک از حرفه‌ای‌ها وجود دارند :
• شما از نوک انگشتان خود برای کنترل کردن ماوس و حرکت آن، استفاده می‌کنید و دست کامل بر روی ماوس قرار نمی‌گیرد.
• شما دست خود را کامل بر روی ماوس قرار می‌دهید و کف دست بیشتر نقش هدایت کننده دارد و ماوس به وسیله آن‌ کنترل می‌شود.
وزن TM 754، صد و بیست و پنج گرم نوشته شده که به نظر ما برای رفع نقص کنترل ضعیف، باید وزن بیشتری به آن می‌دادند که البته با بدنه پلاستیکی و روکش دار، احتمالا امکان آن وجود نداشته و شرکت تسکو از افزایش هزینه‌های جلوگیری کرده است. اما 125 هم عدد بسیار کمی نیست و بدون شک با یک پد گیمینگ ضخیم و این وزن، کنترل و تسلط بیشتری بر روی ماوس خود به دست خواهید آورد.
سیم 1.5 متری “TM 754” با دو رنگ آبی/مشکی و از جنس کتان است که مقاومت آن را بسیار زیاد می‌کند و از خرده و پوسیده‌ شدن آن جلوگیری می‌کند و به علاوه قابلیت "ضد نویز" بودن نیز، برای انتقال سریع تر و بهتر داده‌ها و اطلاعات به کامپیوترها کمک می‌کند.
کل بدنه  “TM 754”  به رنگ مشکی طراحی شده اما لوگوی آبی رنگ شرکت تسکو (بر روی صفحه مات) در پایین ماوس به همراه طرح اژدها چاپ شده، نوار مات پلاستیکی کشیده شده به دور ماوس و شیارهای ناموزون که در همگی آن‌ها LED به کار رفته است، امکان شخصی سازی "بک لایت" را به این ماوس گیمینگ می‌دهند که واقعا با در نظر گرفتن قیمت، بی نظیر است و جلوه خاصی به آن داده‌اند.
کلیدها
به مانند ماوس‌های گیمینگ استاندارد همه برندها، در “TM 754” شرکت تسکو نیز از شش کلید استفاده شده است. دو کلیک چپ و راست، دو کلید بالای گریپ سمت چپ، غلتک و کلید تنظیم حساسیت یا “DPI” در زیر آن، این مجموعه شش عددی را تشکیل می‌دهند. اما ضعف بزرگ این مدل در غلتک آن است که با فشار و به مرور زمان، امکان خرابی آن بیشتر می‌شود.
سنسور و حساسیت 
چهار حالت حساسیت برای آن تعریف شده (800، 1600، 2400،3200) که به کمک کلید پیش فرض، امکان تغییر حساسیت این ماوس در حالت تیراندازی ساده یا تک تیراندازی در بازی‌های FPS یا اول شخص وجود دارد و شما می‌توانید در هر سبک بازی دیگر، از این قابلیت با توجه به پیش فرض‌های خود، استفاده کنید.


لینک محصول  

تاریخ انتشار 1396/11/7
زمان انتشار -:-
منبع نانوکامپ

 

پیام ها و نظرات